SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Konferencja na Politechnice Krakowskiej

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniu 26.03.2015 SPCleantech uczestniczył w konferencji „Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego”, która odbyła się na Politechnice Krakowskiej. Głównym tematem konferencji było zaprezentowanie wytycznych związanych z przyznawaniem Certyfikatu, który został opracowany przez Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego oraz Narodową Agencję Poszanowania Energii i Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk. Naukowcy i eksperci wzięli pod uwagę regionalne warunki klimatyczne i określili wytyczne jakie powinien spełniać taki budynek, aby był uznany za energooszczędny.

Certyfikat MCBE PK jest pierwszym opracowanym w Polsce certyfikatem budynków energooszczędnych, spełniających założenia budynków o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię, których wdrożenie nakładają na Polskę dyrektywy Unii Europejskiej.
 

Polska jak i inne kraje członkowskie mają czas do 31.12.2020 roku aby przejść na taki standard budownictwa. Firmy i Inwestorzy w Małopolsce projektując i budując budynki, które uzyskają Certyfikat MCBE, mają szansę być liderem europejskich trendów w obszarze budownictwa energooszczędnego.

mcbe-program konf.

image description