SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Członkowie SPCleantech BLOK Architekci oraz Bjerg Arkitekter zawarli porozumienie o współpracy łącząc swoje uzupełniające się kompetencje w tworzeniu innowacyjnej architektury opartej na doświadczeniach skandynawskich. Bjerg Arkitekter jest duńską biurem architektonicznym z siedzibą w Warszawie, a architekci z BLOK Architekci z Krakowa mają długoletnie doświadczenie z pracy jako architekci w Danii.

Nowo powstałe konsorcjum wraz z umową o współpracy jest wspaniałym przykładem korzyści jakie członkowie SPCleantech mogą wynieść z członkostwa w klastrze.

Konsorcjum BLOK BJERG ma w planach stworzenie innowacyjnego osiedla oraz zaprojektowania poszczególnych budynków pasywnych z drewna hołdując zasadom Universal Design i Well-being.

W ramach konsorcjum firmy architektoniczne proponują:

Przygotowanie inwestycji
Opracowanie kompleksowe analizy chłonności działek budowlanych, wraz ze wstępną na tym etapie analizą potencjalnego zużycia energii w obiekcie – analiza w programie PHPP Eco do projektowania budynków pasywnych.

Warunki zabudowy
Przygotowanie niezbędnej dokumentacji do wniosku o warunki zabudowy wraz z koncepcją architektoniczną w celu uzyskania decyzji o WZ.

Autorskie projekty koncepcyjne
Stworzenie autorskiego projektu koncepcyjnego obiektów użyteczności publicznej, takich jak żłobki, przedszkola, szkoły, centra kultury, muzea, czy domy aktywizacji seniorów, wychodząc od innowacyjnego podejścia do funkcji w oparciu o duńskie doświadczenia w tych obszarach. 

Projekty architektoniczne wielobranżowe
Projekty budynków mieszkalnych wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej w tym biurowych, handlowych, usługowych, żłobków, przedszkoli, centrów kultury wraz z przeprowadzeniem procesu inwestycyjnego, uzyskaniem pozwolenia na budowę i nadzorem autorskim.

Bjerg plus BLOK