SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

23.11.2017 odbyło się kolejne spotkanie grupy partnerów zajmujących się problematyką biogospodarki na na terenie Małopolski. Biogospodarka jest jednym z kluczowych zagadnień ujętych w Regionalnej Strategii Innowacji Małopolski, zawartym w ramach inteligentnej specjalizacji „Nauki o Życiu”.

Środowiska biznesowe i naukowe związane profesjonalnie z tematem od dawna wyrażają potrzebę zdefiniowania regionalnej strategii, której celem byłoby ukierunkowanie współpracy i efektywne wykorzystanie funduszy regionalnych, krajowych i europejskich przeznaczonych na rozwój tego sektora gospodarki.

Spotkanie Grupy Tematycznej miało na celu przedyskutowanie możliwości zwiększenia konkurencyjności firm uczestniczących w jednym łańcuchu wartości np. produktów rolnych i spożywczych. Uczestnicy spotkania postawili sobie za cel zachęcenie do podjęcia działania i pokazanie możliwości wykorzystania dostępnej wiedzy i doświadczeń dla wsparcia rozwoju pojedynczej firmy.

Rola Klastra polega na wspieraniu współpracy, której rezultatem są innowacje, czyli nowe pomysły i technologie wdrożone do praktycznego zastosowania z korzyścią dla zainteresowanych. Pomagamy znaleźć i wdrażać takie rozwiązania, które budują konkurencyjność firm. Pomagamy znaleźć partnerów, technologie i fundusze. Pomagamy zwiększyć skalę działania i wyjść poza tradycyjne rynki. 

Głównym celem spotkania było przedstawienie i dyskusja na temat perspektyw rozwoju biogospodarki w całym Regionie Małopolski oraz wypracowanie wspólnego stanowiska i uwarunkowań dla realizacji wspólnej strategii rozwoju tego sektora.