SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

W środę, 15.03.2017 SPCleantech zorganizował we współpracy z Pre Acceleration Point kolejne wydanie NordicHouse Café dla Start-upówTe cykliczne spotkania w formie nieformalnych spotkań networkingowych są kontynuacją warsztatów dla Start-upów i 2 konferencji zorganizowanych we współpracy z NordicHouse oraz KIC InnoEnergy.

Spotkanie networkingowe odbyło się w piwnicy siedziby SPCleantech, NordicHouseul. św. Anny 5 w Krakowie. Tematem wydarzenia było „Uwolnij swoją kreatywność. Co to jest myślenie lateralne? 

Jesteśmy tak nauczeni, że szukamy odpowiedzi, idąc najkrótszą drogą. Rozwiązując problemy, umysł korzysta ze zdobytego doświadczenia. To postępowanie słuszne, ale mające niewiele wspólnego z kreatywnością. Zamiast posługiwać się wypracowanymi i sprawdzonymi schematami myślowymi, warto odskoczyć na chwilę, odwrócić problem, albo skupić się na pozornie oczywistym elemencie zagadki. Odrzucenie myślenia liniowego, wertykalnego, to prosta droga do rozbudzenia kreatywności. Nie łatwo jest przestawić się z myślenia wertykalnego na lateralne, ale gdy spróbujesz, dobre pomysły same zaczną wpadać ci do głowy.

Gość specjalny: dr hab. Paweł Cabała, kierownik Katedry Procesu Zarządzania, Uniwersytet Ekonomiczny (UEK) w Krakowie
„Widzenie lasu spoza drzew – podstawy myślenia systemowego”