SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleantech zainicjował powstanie konsorcjum składające się z członków klastra ATB Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, JS Consulting i HABITAT. Celem konsorcjum jest „Opracowanie gesyntetyku stosowanego do wzmacniania konstrukcji nawierzchni drogowych wytwarzanego z dodatkiem materiałów z recyklingu”. 

Pomysłodawcą innowacyjnej technologii jest firma ATB, która podpisała umowę na świadczenie usług doradczych z Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej oraz JS Consulting, która jest odpowiedzialna za napisanie aplikacje o środki z NCBiR na realizację projektu. Projekt przeprowadzany jest przy zaangażowaniu doradcy biznesowego Habitat oraz SPCleantech. W chwili obecnej  została opracowana koncepcja główna projektu za który odpowiedzialny jest Arkadiusz Dziubaszewski z JS Consulting.

Rezultat projektu nowy syntetyk stosowany do wzmacniania konstrukcji nawierzchni drogowych wprowadzony zostanie na rynek przez ATB Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne.

Firma ATB działa od 2009. Przez pierwsze lata (do 2015) funkcjonowała jako Firma Ogólnobudowlana „TOMCZYK” Tomasz Adamczyk. Zakres usług, oferowanych obecnie przez firmę obejmuje prace budowlane i roboty ziemne, a także wypożyczanie sprzętu budowlanego.

Głównym celem „ATB” jest ciągły rozwój, co przekłada się na coraz większą liczbę realizowanych inwestycji. Prezes ATB, Tomasz Adamczyk stawia na pełen profesjonalizm, czego dowodem jest m.in. wykwalifikowana kadra pracowników. Nadrzędne wartości, wyznawane przez Firmę to wiedza, doświadczenie, terminowość oraz kompeksowość. Dzięki takiemu podejściu Przedsiębiorstwo „ATB” może zagwarantować klientowi nawyższy standard wykonania usług.