SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleantech klaster

South Poland Cleantech Cluster powstał 28.01.2014 z inicjatywy NordicHouse Sp. z o.o. poprzez podpisanie pierwszego Listu Intencyjnego. Inicjatywa klastrowa została zarejestrowana 16.02.2015 w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) w formie Sp. z o.o. non-profit z 30 udziałowcami. Zgromadzenie Wspólników spółki ustaliło uchwałą z dnia 07.04.2015, że coroczne zyski netto przeznaczane będą wyłącznie na finansowanie działalności spółki w zakresie objętym jej przedmiotem działania.

Organizacja i zarządzanie działaniami klastra były od początku prowadzone przez Koordynatora Klastra, NordicHouse Sp. z o.o., www.nordichouse.pl , która posiadała odpowiednią wiedzę i kompetencje niezbędne do wypełnienia tej ważnej funkcji.

Dzisiaj South Poland Cleantech Cluster ma własny sekretariat, Zarząd, Radę Nadzorczą składającą się z 3 członków.

Aby móc osiągnąć i zrealizować korzyści wynikające z bycia organizacją w formie klastra, Członkami Założycielami oraz Członkami Zwyczajnymi klastra powinni być partnerzy należący do tzw. Poczwórnej Helisy (Quadruple Helix):

        ■ firmy cleantech
            ■ polskie
            ■ z kapitałem zagranicznym
            ■ firmy zagraniczne
        ■ instytucje badawczo-naukowe
            ■ uniwersytety
            ■ instytuty badawcze
        ■ organizacje publiczne
            ■ regiony
            ■ powiaty
            ■ gminy
            ■ miasta
        ■ organizacje pozarządowe (NGO)