SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Prezes SPCleantech, Janusz Kahl uczestniczy w grupie eksperckiej ds. efektywności energetycznej  w budynkach użyteczności publicznej, powołanej przez członka klastra Stowarzyszenie Energie Cites w ramach międzynarodowego projektu REBUS współfinansowanego z programu INTERREG EUROPE.

Celem projektu, którego pełna nazwa brzmi „Poprawa efektywności energetycznej na drodze renowacji” jest pomoc samorządom lokalnym w poprawie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej poprzez zaprojektowanie modelowej „ścieżki renowacji energetycznej budynków” (ŚREB), obejmującej wzorcowe rozwiązania w zakresie planowania, realizacji i monitorowania prac renowacyjnych prowadzonych w budynkach należących do miasta/gminy, a także angażowania w ten proces kluczowych interesariuszy.

Celem grupy eksperckiej, tworzonej w ramach projektu REBUS, jest pomoc w analizie aktualnej sytuacji i dobrych praktyk w zakresie renowacji energetycznej budynków użyteczności publicznej, jak również w wypracowaniu rozwiązań, które pozwolą usprawnić planowanie i wdrażanie takich przedsięwzięć oraz wydatkowanie środków pomocowych na ten cel.

Członkowie grupy eksperckiej będą zaangażowani w międzyregionalną i wewnątrz-regionalną wymianę wiedzy, opinii i doświadczeń, odbywającą się między innymi w ramach regularnie organizowanych spotkań oraz za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.

Pierwsze spotkanie grupy eksperckiej odbędzie się w Krakowie w dniu 26 września 2016 r.(poniedziałek) i będzie poświęcone analizie aktualnej sytuacji w zakresie renowacji energetycznej budynków użyteczności publicznej, w tym identyfikacji najważniejszych barier, przed jakimi stają samorządy lokalne realizujące projekty z tego zakresu, oraz możliwości ich pokonania.