SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleantech zorganizował 16.05.2019 we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski (SPiGM) seminarium dla gmin i powiatów „Udane przykłady głębokiej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej (BUP) w Polsce”. Seminarium miało miejsce w siedzibie SPCleantech, NordicHouse, ul. św. Anny 5 w Krakowie w godz. 11.00 – 15.00. Kolejne seminarium dla jednostek samorządu terytorialnego (JST) organizowane przez SPCleantech poruszyło tematykę głebokiej termomodernizacji w gminach i powiatach w oparciu o udane przykłady z całej Polski.

Członkowie SPCleantech, którzy są zarazem wiodącymi specjalistami w tym zakresie przedstawili przykłady udanych głębokich termomodernizacji  z całego kraju we wszystkich jej aspektach jak prace termomodernizacyjne, systemy grzewcze i wentylacyjne, oświetlenie czy wykorzystanie OZE jak pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne.

Podczas seminarium szczególną uwagę zwrócono na przedstawienie dobrych praktyk, najczęściej spotykanych błędów i sposobów ich uniknięcia.

  •