SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleantech uczestniczy jako partner w projekcie unijnym REBUS dotyczącym renowacji energetycznej budynków użyteczności publicznej i zn tej okazji uczestniczył w konferencji, która odbyła się w dniu 22 marca 2019 w Krakowie, w hotelu Park Inn by Radisson organizowanej przez członka założyciela SPCleantech Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”. Konferencja była adresowana do przedstawicieli samorządów lokalnych z całej Polski zainteresowanych tą tematyką, a także współpracujących z nimi organizacji i instytucji. Jej celem było zaprezentowanie szerszej publiczności najciekawszych rezultatów projektu i zidentyfikowanych w jego ramach dobrych praktyk, które mogą posłużyć jako źródło inspiracji dla innych.

Celem projektu REBUS jest pomoc samorządom lokalnym w poprawie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej poprzez zaprojektowanie modelowej „ścieżki renowacji energetycznej budynków” (ŚREB), obejmującej wzorcowe rozwiązania w zakresie planowania, realizacji i monitorowania prac renowacyjnych prowadzonych w budynkach należących do miasta/gminy, a także angażowania w ten proces kluczowych interesariuszy. W jego ramach zidentyfikowano również szereg interesujących działań podjętych w ww. obszarach w różnych krajach Europy.

Podczas konferencji uczestnicy zapoznali się mi.in. ze wspomnianą ścieżką renowacji, źródłami finansowania inwestycji renowacyjnych oraz innowacyjnymi rozwiązaniami pozwalającymi zwiększyć efektywność energetyczną budynku i monitorować jego wydajność. Omówione zostały także metody i narzędzia służące zmianie zachowań użytkowników budynków w kierunku bardziej oszczędnego korzystania z energii. Na zakończenie, podczas interaktywnej sesji stolikowej, zaprezentowane zostały przykłady inspirujących dobrych praktyk, a uczestnicy mieli możliwość wymienienia się doświadczeniami z prezenterami.

W załączeniu przesyłamy program wydarzenia.

http://www.pnec.org.pl/pl/component/content/article/646-formularz-rejestracji-na-konferencje-koncowa-projektu-rebus-poprawa-efektywnosci-energetycznej-budynkow-na-drodze-renowacji

Konferencja REBUS_program