SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Wizyta studyjna w Trondheim (N)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniach 28-31.03.2015 SPCleantech zorganizował wizytę studyjną dla Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE) w ramach Projektu SPIN1. Celem wizyty było zapoznanie z najnowszymi osiągnięciami norweskiego budownictwa energooszczędnego. SPClentech przygotował program zwiedzania budynków tego typu w Trondheim (N). Delegacja w której oprócz pracowników MCBE uczestniczył przedstawiciel Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego (MLBE) oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego odwiedziła zarówno budynki mieszkalne, biurowe, administracji publicznej oraz szkoły.

Największe wrażenie wzbudził kompleks budynków w Grandåsen. Energooszczędne budynki w Granåsen w Trondheim to największa inwestycja tego rodzaju w Norwegii. Wybudowano ponad 300 budynków i mieszkań pasywnych w tym: 17 wolno stojących domków jednorodzinnych, 80 domków szeregowych oraz 210 mieszkań.

Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE) to innowacyjna jednostka Politechniki Krakowskiej, której celem jest nawiązywanie partnerskiej sieci współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Takie współdziałanie naukowców i przedsiębiorców umożliwia opracowanie oraz realizowanie nowoczesnych technologii w obszarze budownictwa energooszczędnego.

MCBE jest uczelnianym centrum z dobrze wyposażonym zapleczem badawczo-rozwojowym, prowadzącym działalność usługową, doradczą, informacyjną, szkoleniową, promocyjną w zakresie transferu innowacyjnych technologii, przedsiębiorczości oraz stymulowania nowatorskich projektów w obszarze niskoenergetycznego budownictwa.

Więcej na temat budynków pasywnych w Granåsen, Trondheim, Norwegia.

http://www.diva-portal.org/smash/get/diva2:726774/FULLTEXT01.pdf

http://www.ecocity-project.eu/PDF/ProjectResults_Trondheim_MiljobyenGranaasen.pdf

https://www.pinterest.com/lavenergi/passivhus-i-norge-passive-houses-in-norway/

http://www.arkitektur.no/miljobyen-granasen?lcid=1033&pid1=228526

http://brage.bibsys.no/xmlui/handle/11250/235501