South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Janusz Kahl – europejski influencer MIT

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Dyrektor SPCleantech, Janusz Kahl został wybrany jako influencer w ramach europejskiej edycji „MIT Innovators under 35 – Europa” wśród najlepszych ekspertów w zakresie innowacji, technologii i przedsiębiorczości, którzy pomogą zidentyfikować najbardziej inspirujących, młodych innowatorów.

„Innovators under 35” jest wiodącą na świecie grupą innowatorów, pionierów, twórców zmian społecznych. Utworzona w 1999 roku, społeczność ta jest stworzona przez
„MIT Technology Review”.

„Innovators under 35” jest organizowany przez MIT Technology Review i publikowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT), najstarszy magazyn technologiczny i światowy autorytet w sprawach przyszłych technologii. Jego misją jest promowanie wiedzy na temat innowacyjności powstających technologii, jak również analizy ich wpływu na handel, politykę oraz społeczeństwo.

W tym celu „MIT Technology Review” przyznaje corocznie nagrody młodym ludziom, którzy łącząc technologię, innowacje i kreatywność udzielają odpowiedzi na wyzwania naszego społeczeństwa.

Głównym celem jest zaprezentowanie młodych talentów, liderów w dziedzinie technologii i nauki znajdujących się w czołówce rozwoju gospodarczego i społecznego.

W ciągu ponad dziesięciu lat globalna edycja wybrała trzydziestu pięciu niezwykle utalentowanych, młodych światowych innowatorów.

Niektóry zwycięzcy z poprzednich edycji zyskali uznanie na całym świecie. Większość z nich rozwinęło przełomowe pomysły w udane projekty oraz stworzyli zrównoważone firmy zmieniające świat, który znamy. Wśród nich można rozpoznać Konstantina Nowosłowa ( otrzymał nagrodę Nobla z fizyki), Maxa Levchina
(założyciela PayPal), Davida Karpa’a (założyciela Tumbir’u), Sergeya Brina
( założyciela Google), Linusa Torvald’a (założyciela Linuxa).

Minęło prawie pięć lat odkąd „MIT Technology Review” podróżuje po świecie w celu odkrywania i promowania nowych, innowacyjnych talentów. Edycje „Innovators under 35” odbyły się we Francji, Włoszech, Niemczech, Turcji, Chile, Argentynie,
Urugwaju, Peru, Kolumbii, Meksyku, Ameryce Środkowej, Brazylii itp. Polska i Belgia dołączyły do programu w tym roku.

Wyróżnieni innowatorzy są ucieleśnieniem nowej generacji zmian technologicznych, które będą miały wpływ na naszą przyszłość.

Kim są zwycięzcy

„Innovators under 35” są pionierami, wizjonerami, wynalazcami oraz przedsiębiorcami, których technologiczne projekty mają duży wpływ na społeczeństwo i gospodarkę. Niezależnie od swojej specjalizacji, wszyscy mają ze sobą coś wspólnego: zajmują się głównymi problemami nowoczesnych społeczeństw wykorzystując swoją kreatywność odwagę.

Wśród nich znajdują się:

Wynalazcy tworzący nowe technologie

Przedsiębiorcy skutecznie łączący procesy technologiczne ze strefą handlu

Wizjonerzy przewidujący wpływ technologii na jakość życia

Partnerzy mogący sobie wyobrazić wpływ innowacji na społeczeństwo

Pionierzy przekraczający nowe granice i tworzący przyszłe innowacje