Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Partnerstwo z Fraunhofer MOEZ

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Fraunhofer MOEZ jest częścią Fraunhofer-Gesellschaft, największej organizacji na rzecz badań stosowanych w Europie. Instytut jest partnerem strategicznym SPCleantech. Partnerzy omówili i uzgodnili realizację wspólnych projektów w przyszłości. Wkrótce poinformujemy o naszych planach.

Wysiłki badawcze Instytutu są nastawione wyłącznie na potrzeby ludzi: opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa, komunikacji, energii i środowiska. W wyniku prac podjętych przez naukowców i twórców, Instytut ma znaczący wpływ na życie ludzi.

Najważniejsze informacje na temat Fraunhofer-Gesellschaft

  • Obecnie Fraunhofer Gesellschaft prowadzi 66 instytutów i jednostek badawczych.
  • Większość z prawie 24.000 pracowników to wykwalifikowani naukowcy i inżynierowie.
  • 2 mld. € budżetu rocznego idą na badania. Z tej kwoty 1,7 mld. € jest generowane przez badania na zlecenie. Ponad 70 procent przychodów z działalności badawczej Fraunhofer-Gesellschaft pochodzi z kontraktów z przemysłem oraz z publicznie finansowanych projektów badawczych. Prawie 30 procent pochodzi od rządu       niemieckiego oraz regionów (Ländern) w formie finansowania podstawowego.
  • Stowarzyszone międzynarodowe ośrodki badawcze i przedstawicielstwa zapewniają kontakt z regionami o największym znaczeniu dla obecnych i przyszłych postępu naukowego i rozwoju gospodarczego.

Najważniejsze informacje na temat Fraunhofer MOEZ

  • Rok założenia: 2006
  • Lokalizacja: Lipsk
  • Liczba pracowników: 48 zatrudnionych na stałe (stan: październik 2011)
  • Profesjonalna ekspertyza: nauki ekonomiczne (zarządzanie biznesem, ekonomia polityczna); polityka i nauki społeczne
  • Kompetencje językowe: angielski, francuski, hiszpański, bośniacki, bułgarski, estoński, chorwacki, polski, rosyjski, serbski, tamilski, czeski, tunezyjski, ukraiński, białoruski, jak i arabski, francuski, hindu, włoski, holenderski i słowacki

Jako instytut badań stosowanych, działania Fraunhofer MOEZ oparte są na projektach. Klienci i partnerzy Instytutu to:

  • małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP)
  • instytucje badawcze
  • stowarzyszenia branżowe
  • korporacje rozwoju biznesu
  • izby handlowye i przemysłowe
  • inni dostawcy usług i instytucje