Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Warsztaty KIC InnoEnergy w Warszawie

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniach 29.02 – 01.03. 2016, Janusz Kahl i Aleksander Jastrząbek z SPCleantech wzięli udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez KIC InnoEnergy w Warszawie (PL). Instytucje naukowo-badawcze, klastry, uniwersytety i firmy zaangażowane w rozwój start-upów w siedmiu krajach Europy Środkowej i Wschodniej zostały zaproszone do udziału w warsztatach.

W pierwszym dniu warsztatów wszyscy partnerzy uczestniczyli w wymianie najlepszych praktyk oraz mieli możliwość przedstawienia propozycji co do programu. Tego samego dnia przeprowadzono intensywne, interaktywne warsztaty zorganizowane przez Linda Plano, która gościła w Warszawie z okazji  warsztatów organizowanych dla MIT Enterprise Forum. Linda jest bardzo zaangażowana w cleantech ekosystem w Bostonie, jak również w MIT Enterprise Forum na arenie międzynarodowej. Więcej informacji na jej temat …….

Podczas spotkania wyjaśniono wszystkie aspekty programów KIC InnoEnergy, a także przedstawiono strategię / marketing na rok 2016. Niektóre pomysły dotyczące współpracy międzyregionalnej zostały również zaprezentowane.

Warsztaty obejmowały główne zasady postępowanie obowiązujące podczas oceny startupów aplikujących o uczestnictwo w programach przedsiębiorczości, a także coachingu tych już zaakceptowanych. Ponadto, Linda Plano przedstawiła systematyczne podejście do pitchingu, które określa, kiedy elementy propozycji wartości są mocne i akceptowalne kontra słabe i potrzebujące dopracowania.

W drugim dniu organizatorzy podstawili plan działań / program na 2016. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość spotkania wszystkich partnerów z Europy Środkowo-Wschodniej oraz innych pracowników KIC InnoEnergy z zachodnio-europejskich biur.

Program warsztatów:

Niedziela, 28 luty – dzień przyjazdu

Opcjonalnie – nieformalny obiad / napoje w centrum Warszawy – spotkanie godz. 20:00 w hotelu Mercure Warszawa Grand

Poniedziałek, 29 luty – 1. dzień warsztatów

8:00 – śniadanie i kawa – Hotel Mercure Warszawa Grand
09:30 – Powitanie Christo, Anna & Dorota – Google Campus Warszawa
10:00 – 18:30 – Linda Plano Akcelerator Leadership Workshop – Google Campus Warszawa
20:00 – Kolacja – Oberża Pod Czerwonym Wieprzem

Wtorek, 01 marzec – 2. dzień warsztatów – Hotel Mercure Warszawa Grand

8:00 – śniadanie i kawa
09:30 – Wprowadzenie, KIC-Off Competition 2016 (Christo)
10:00 – KIC Off Konkurs 2016 (Sylwia z PROIDEA)
11:00 – KICStart! – Wprowadzenie, wizja i misja
12:30 Przerwa na kawę
13:00 – Projekt Innovation and Business Creation (Christo, zespół BCS + dyskusja)
14:00 lunch
15:00 – zajęcia edukacyjne (Dorota)