SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Spotkania w Kopenhadze (DK)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

15 i 16 lutego 2016, Janusz Kahl, CEO w SPCleantech spotkał się podczas wizyty w Kopenhadze z Thomas Klem Andersen z Scion DTU (Science and Technology Park) oraz z Esben Vendelbo Foged z Duńskiego Instytutu Technologicznego. Tematem spotkań była kontynuacja współpracy pomiędzy instytucjami.

Podczas spotkania z Scion DTU, SPCleantech otrzymał listę mentorów duńskich od lat wspierających duńskie start-upy w ramach działalności Parku Naukowo-Technologicznego.

Johnny Øland

W spotkaniu uczestniczył także jeden z mentorów Johnny Øland wcześniejszy wieloletni dyrektor Saint Gobain w Danii, dzisiaj mentor oraz inwestor wspierający start-upy na całym świecie.

Podczas spotkania z DTI (Danish Technological Institute), który posiada spółkę córkę DTI Polska w Warszawie omówiono współpracę w ramach wspólnych projektów i szkoleń. DTI jest największym Instytutem Technologicznym w Danii zatrudniającym prawie 3 000 inżynierów (www.dti.dk).