SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Ostatnia prosta konkursu KICkoff

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech uczestniczy jako partner KIC InnoEnergy w tegorocznej edycji konkursu KICkoff, która oodbędzie się 1 grudnia w krakowskiej Cricotece. W jury konkursu zasiądą m.in. przedstawiciele NCBiR, CBI Pro-Akademia, Lewiatan Business Angels, SpeedUp Group, EDF Polska, EC Grupa oraz SPCleantech.

Rejestracja na Galę Finałową jest nadal otwarta – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na konkursowej stronie internetowej.

kickoff_KV_image

Droga, jaką muszą przejść przedsiębiorcy, żeby zdobyć kapitał i wystartować z projektem wcale nie musi być długa i kręta. Bo też nie wszystkie drzwi funduszy inwestycyjnych, akceleratorów i aniołów biznesu są szczelnie zamknięte na klucz. Z pewnością drzwi KIC InnoEnergy, europejskiej firmy wspierającej innowacje i edukacje z zakresu energii, pozostają szeroko otwarte. Najlepszym tego przykładem jest konkus KICkoff, którego celem jest wyłonienie obiecujących projektów z Europy Środkowej i Wschodniej zajmujących się zrównoważoną energią.

Do końca października spłynęło kilkadziesiąt aplikacji, które następnie zostały wnikliwie zweryfikowane przez KIC InnoEnergy, organizatora konkursu. Pomysłodawcy najbardziej obiecujących projektów zostali zaproszeni do drugiego etapu konkursu, podczas którego zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania przed regionalnym jury w jednym z czterech miast: Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Następnie zwycięzcy półfinałów wezmą udział w specjalnych warsztatach, które przygotują ich do wystąpienia podczas uroczystej Gali Finałowej.

Wszyscy finaliści konkursu mają szansę na udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, który pomoże początkującemu przedsiębiorcy rozwinąć pomysł w rentowny biznes. Ponadto nagroda główna w konkursie to 10 tysięcy euro w gotówce. Srebrnemu medaliście przypadnie nagroda w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast osoba, która zajmie trzecie miejsce zgarnie 3 tysiące euro.

Ze względu na międzynarodowy charakter gali, uroczystość będzie prowadzona w języku angielskim w oparciu o poniższy program:

17:30    Welcome & Registration

18:00    Grand Final Opening

18:05    Keynote Speech

18:15    Finalist Pitches

19:20    KIC InnoEnergy Venture Gradis on their experiences

19:30    Startups from other point of view, Tomasz Czapliński, SpeedUp Group

19:40    Presentations from our Partner Network:

  • Business Angels Investing: selection criteria, Jacek Adamski, Lewiatan Business Angels
  • Policy for supporting entrepreneurs by the National Centre for Research and Development, Hubert Gęsiarz, the National Centre for Research and Development
  • Let’s transform knowledge into energy benefits, dr Ewa Kochańska, Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia

19:55                Award Ceremony

20:00                Cocktail Party