Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Nowy członek – STMicroelectronics

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Witamy nowego członka, STMicroelectronics  SA, reprezentowanego przez dyrektora, Andrzeja Torbickickiego, światowego lidera w dostarczaniu rozwiązań półprzewodnikowych, które wywierają pozytywny wpływ na życie ludzi, zarówno obecnie, jak i w przyszłości.

STMicroelectronics jest:

  • Wśród największych producentów elektroniki i półprzewodników na świecie
  • Wiodącym Integrated Device Manufacturer, urządzeń obsługujących wszystkie segmenty elektroniki
  • Wiodącym innowatorem technologii (około 8.700 osób pracujących w R & D, ~ 15.000 patentów, ~ 9000 rodzin patentów i 500 nowych aplikacji)
  • Główne atuty w Sense and Power, Automotive, oraz Embedded Processing Solutions
  • Bogaty, zrównoważony portfel (ASICs, Application-Specific Standard Products oraz Multi-Segment Products)
  • Pionier i lider wizjoner w zrównoważonym rozwoju
  • Siedziba główna: Genewa, Szwajcaria
  • Prezes i Dyrektor Generalny: Carlo Bozotti
  • Przychody w 2014: $ 7,40 mld
  • Około 43 600 pracowników
  • Zaawansowane ośrodki badawczo-rozwojowe w 10 krajach
  • 11 głównych zakładów produkcyjnych
  • Globalna obecność z biurami sprzedaży na całym świecie
  • Firma publiczna od 1994 roku – akcje notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: STM), Euronext Paris i Borsa Italiana
  • Utworzony jako SGS-THOMSON Microelectronics w czerwcu 1987 roku, z połączenia SGS Microelettronica (Włochy) i Thomson Semiconducteurs (Francja)
  • Przemianowany na STMicroelectronics w maju 1998 roku