South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Innovators Summit – Smart City / Smart Living

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 19-20 listopada 2015, Janusz Kahl, Ivar Jossefson i Aleksander Jastrząbek z SPCleantech wzięli udział w Innovators Summit – Smart City / Smart Living, konferencji zorganizowanej w Małopolskim Parku Technologii Informatycznych przez NGO, Change Leaders.

Dwu dniowa konferencja została zorganizowana dla inżynierów, specjalistów IT i przedstawicieli biznesu, którzy pracują nad innowacyjnymi i globalnymi rozwiązaniami. Została poświęcona tematyce technologii Smart City / Smart Living, które są właśnie opracowywane i wdrażane w nowoczesnych miastach, domach i miejscach pracy.

W ciągu 2 dni podczas studiów przypadków, warsztatów, wykładów, dyskusji panelowych oraz Product Hackaton & Open Space dla innowacyjnych pomysłów i rozwiązań na konferencji przedstawiono przegląd najważniejszych istniejących rozwiązań, produktów i technologii, które wprowadzają innowacje do Smart City / Smart Living.

W konferencji wzięło udział ponad 200 osób: inżynierów, specjalistów IT, R & D Dept. Managers, CTOs, inwestorów i przedstawicieli uniwersytetów i lokalnych organizacji samorządowych.