Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników SPCleantech

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniu 18.06.2018 odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników South Poland Cleantech Cluster Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie. W glosowaniach podczas Walnego Zgromadzenie oddawano 12 ważnych głosów i przegłosowano między innymi zmianę Ust. 1. § 27 aktu założycielskiego spółki, który otrzymuje brzmienie:

Zysk Spółki nie podlega podziałowi pomiędzy Wspólników i jest przeznaczany z zastrzeżeniem ust. 2. i 3.  § 27 aktu założycielskiego na działalność Spółki.” 

Zawiadomienie o zwołaniu Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników South Poland Cleantech Cluster Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie

Zarząd South Poland Cleantech Cluster Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie („Spółka”) zwołuje na dzień 18 czerwca 2018 roku na godzinę 16.00 w siedzibie Spółki tj. w Krakowie przy ul. św. Anny 5 Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników z następującym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie obrad i wybór przewodniczącego Zgromadzenia
  2. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zgromadzenia Wspóników oraz jego zdolności do podejmowania uchwał
  3. Przyjęcie porządku obrad

Podjęcie uchwał w następujących sprawach:

  1. Zmiana aktu założycielskiego spółki

Ust. 1. § 27 aktu założycielskiego spółki  otrzymuje brzmienie:

Zysk Spółki nie podlega podziałowi pomiędzy Wspólników i jest przeznaczany z zastrzeżeniem ust. 2. i 3.  § 27 aktu założycielskiego na działalność Spółki.” 

  1. Przedstawienie, rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w roku obrotowym 2017
  2. Przedstawienie, rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności w roku obrotowym 2017
  3. Zmiana Uchwały o przeznaczenie zysku za rok 2016
  4. Przedstawienie, rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2017
  5. Udzielenie członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania obowiązków w roku obrotowym 2017
  6. Udzielenie członkom Rady Nadzorczej absolutorium z wykonania obowiązków w roku obrotowym 2017
  7. Odwołanie członka Rady Nadzorczej
  8. Powołanie nowego członka Rady Nadzorczej
  9. Podjęcie uchwały w przedmiocie podziału zysku netto Spółki osiągniętego w roku obrotowym 2017
  10. Wolne wnioski
  11. Zamknięcie obrad Zgromadzenia Wspólników