SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Wizyta w Øresund (DK, S)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniach 27-30.08.2017, prezes SPCleantech, Janusz Kahl odwiedził Greater Copenhagen Region (DK) oraz Skåne Business Region – Malmø, Lund (S). Pierwszego dnia miały miejsce odwiedziny w Malmø (S) w Laboratorium MAXI IV, szwedzkim laboratorium narodowym zapewniającym naukowcom najbardziej genialne promieniowanie rentgenowskie do badań naukowych. Z ponad 30-letnim doświadczeniem w eksploatacji urządzeń MAX I-III rozpoczęto eksploatację MAX IV, które zostało zainaugurowane 21 czerwca 2016 roku. Janusz Kahl spotkał się z dyrektorem laboratorium, Christoph Quitmann oraz z Stefan Johansson z Invest in Skåne z którymi rozmawiał na temat przyszłej współpracy.

W drugim dniu odwiedzin Janusz Kahl spotkał się z właścicielem duńskiej firmy 1st mile na Uniwersytecie Technicznym w Kopenhadze, Søren Houmøller. Firma ta wspierająca start-upy uniwersyteckie była odpowiedzialna za 3 z 5 aplikacji do Horizon 2020, które otrzymały finansowanie. Rozmowy dotyczyły transferu technologicznego, wspierania start-upów oraz wspólnych aplikacji do Horizon 2020 oraz innych unijnych źródeł finansowych.

W trzecim dniu odwiedzin Janusz Kahl jako Goodwill Ambasador duńsko-szwedzkiego regionu, The Greater Copenhagen Region spotkał się z Premierem Danii, Lars Løkke Rasmussen.

W czwartym dniu odwiedzin Janusz Kahl spotkał się z właścicielem i prezydentem koncernu Green Wave Systems globalnej firmy IoT z adresem w Silicon Valley, USA, Martin Manniche. Rozmowy z Martinem, który jest także Goodwill Ambasadorem Regionu Øresund, dotyczyły możliwości stworzenia funduszu Venture Capital w Polsce, czym Martin zajmuje się w Silicon Valley.