SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Start-up Day w Krakowie

 |  Kategoria: Wydarzenia

Prezes SPCleantech, Janusz Kahl uczestniczył 08.11.2016 w Start-up Day w
Krakowie zorganizowanym przez Kraków Miastem Startupów. JK wziął udział w „Start-up Pitching Contest” – w charakterze jurora prezentowanych pomysłów, w spotkaniach 1:1 – 5-10 minutowych rozmowach ze start-upami przy wyznaczonym stoliku oraz w panelu dyskusyjnym „Czy doktorant może założyć start-up?”. Podczas panelu rozmawiano na temat współpracy nauki i biznesu oraz transferu technologii poprzez spółki spin-off. Celem panelu było zainspirowanie doktorantów i młodych naukowców do zakładania własnych spin-off-ów.

Start-up Day to wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Startupów 2016, którego celem jest budowanie relacji pomiędzy doktorantami a środowiskiem startupowym. Konferencja przyjęło tym samym funkcje łącznika nauki i biznesu. Wydarzenie jest innowacyjne w swojej  formie, ponieważ nie koncentruje się na współpracy instytucjonalnej, ale na relacjach interpersonalnych, chcąc tym samym usprawnić proces transferu technologii.

Organizując sesję posterową młodych naukowców oraz pitching contest, Start-up Day dało im szansę na prezentacje swoich pomysłów w szerokim gronie odbiorców oraz możliwość spotkania z przyszłymi  inwestorami, adresatami rozwiązania i zweryfikowania swojego projektu za ich sugestią. Wartościowa była również możliwość konsultacji z obecnymi na wydarzeniu mentorami ze świata biznesu przeprowadzana w formie “speed datingu”.

Konferencja nie mogła się obyć bez tematycznego panelu dyskusyjnego, dlatego poprowadzono dyskusję pt. „Czy doktorant może założyć start-up”, w trakcie której rozważono doktorancki model transferu technologii – jego szanse i zagrożenia.

inwestorzy

mentorzy