Life Science Open Space 2019-Biogospodarka
W sesji Biogospodarka wzięli udział:
- Maurizio Bettiga ze szwedzkiego EviKrets opowie o postępie i business case w biogospodarce;
- Niels Dalhoff z Danii wyjaśni, jak wykorzystać dla siebie potencjał biogospodarki;
- Rafał Łazanowski z Wessling Polska przybliży niewidoczne zagrożenie, jakim jest mikroplastik;
- Janusz Kahl z South Poland Cleantech Cluster opowie o zintegrowaniu procesu oczyszczania ścieków z systemami produkcji rolnej i biogazowni;
- Maciej Guzik z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN przedstawi demo case realizowany w ramach Inicjatywy Awangarda.
Biogospodarka nie jest kolejnym modnym tematem rozmów ambitnych naukowców. To konieczność, bez której światowa gospodarka nie jest w stanie rozwijać się w przyszłości. Powinna być rozwijana w kontekście zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, polegającym na efektywnym wykorzystaniu zasobów naturalnych, biodegradowalności i inteligentnej konsumpcji, wykorzystania innowacji oraz zmiany stylu życia i diety.
Pionierzy biogospodarki zrozumieli już, że to nie tylko konieczność, ale również olbrzymi potencjał i szansa dla przedsiębiorczych i innowacyjnych osób. Sesja biogospodarka jest właśnie adresowana do Nich. Gdzie są szanse na rozwój? Z kim można lub trzeba wejść we współpracę, aby nie pozostać na marginesie zdarzeń? Jakie technologie będą odgrywać kluczową rolę w gospodarce przyszłości? Czy oto zawsze musi być technologia, czy można zyskać dzięki rozwiązaniom nie-technologicznym?
#LSOS19 to unikalne wydarzenie, w którym biorą udział wyłącznie osoby otwarte i nastawione na wspólne działania w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii i zdrowia.
To przestrzeń gdzie nauka i innowacja spotyka się z biznesem i kapitałem. To także intedyscyplinarny tygiel, którego rezultatem są nowe kontakty, projekty, technologie i produkty dla Zdrowia i Jakości Życia.