Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Laura Schoppe na Politechnice Krakowskiej

 |  Kategoria: Wydarzenia

Przepis na sukces w biznesie: INTECH PK zaprasza 16.11.2016 o godz. 16.00 na ekskluzywny wykład Laury Schoppe. Na Politechnikę Krakowską  przyjeżdża Laura Schoppe, amerykańska ekspertka mająca na swoim koncie oszałamiającą liczbę udanych komercjalizacji, zawiązanych partnerstw nauki i biznesu oraz wdrożonych innowacyjnych rozwiązań. Jej wykład to nie lada gratka dla wszystkich zainteresowanych poprawą własnej biznesowej i naukowej skuteczności.

intech

 Wykład, zatytułowany „Innovate, Evaluate, Communicate”, poświęcony będzie prezentacji autorskiej metody Laury Schoppe. Ekspertka z powodzeniem wykorzystuje ją do poszukiwania rozwiązań technologicznych, odpowiadających wymaganiom rozwojowym produktów i do wprowadzania nowych technologii na międzynarodowe rynki. Uczestnicy spotkania zyskają więc rzadką okazję poznania wartościowych sposobów na zarządzanie niełatwym procesem wdrażania innowacji. W sytuacji tak wymagającej konkurencji rynkowej (zwłaszcza w Krakowie, nazywanym nie bez powodu polską Doliną Krzemową), oferowana przez ekspertkę wiedza jest rzeczywiście bezcenna.

Zawodowe doświadczenie Laury Schoppe wygląda imponująco i zasługuje na osobne omówienie. Tutaj trzeba przede wszystkim wspomnieć, że jest ona założycielką i prezeską Fuentek, jednej z czołowych międzynarodowych firm doradczych w dziedzinie transferu technologii. Doradza rządom, korporacjom, uczelniom oraz organizacjom badawczym w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Niejednokrotnie miała zaszczyt uczestniczyć w pracach ciał doradczych działających dla Białego Domu. Na University of North Carolina w Chapel Hill ukończyła studia MBA, a tytuł inżyniera w dziedzinie mechaniki i inżynierii lotniczej zdobyła odpowiednio na Carnegie Mellon University oraz na Princeton University.

Bezpłatny dla uczestników wykład odbędzie się w środę 16 listopada w godz. 16:00-17:00 w sali 101 w budynku Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1.

Organizowane przez INTECH PK wydarzenie jest zapowiedzią Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI), którego program wydarzeń znajduje się na oficjalnej stronie przedsięwzięcia: http://www.pami.flik.org.pl. Tam też można zapisywać się na tegoroczną edycję Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji.

PAMI organizowane jest przez Fundację Laboratorium Innowacji i Kreatywności, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Stowarzyszenie Top 500 Innovators i Województwo Małopolskie. INTECH PK jest po raz kolejny partnerem strategicznym tego międzynarodowego wydarzenia.

Zaangażowanie INTECH PK w przygotowanie wykładu oraz realizację PAMI jest możliwe dzięki projektowi „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.