SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleanech złożył wspólnie z Tallinn Science Foundation Park, Estonia, KIC InnoEnergy SE, Centrum Innowacji Uniwersytetu Łotewskiego, PAKRI Parku Naukowo-Przemysłowego, Estonia, Politechniki w Kownie, Litwa, aplikację na Projekt GreenTrans zatytułowany „Ramy Bałtyckie wspierania rozwoju innowacyjnych firm w sektorze czystych technologii, koncentrujące się na transferze technologii z instytucji badawczych do biznesu i realizacji koncepcji  gospodarki obiegu zamkniętego” do programu GreenTrans Interreg regionu Morza Bałtyckiego.

Głównym celem tego programu jest wzmocnienie efektywności regionu Morza Bałtyckiego w dziedzinie innowacji nietechnologicznych w oparciu o zwiększenie możliwości aktorów działających w zakresie innowacji.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału innowacyjnego w budowaniu biznesu w oparciu o wymierne rezultaty wdrażania koncepcji i synergii między badaniami naukowymi a biznesem. Ideą projektu jest wzmocnienie i optymalizacji potencjału innowacyjnego w dziedzinie technologii i wsparcia biznesu i organizacji w regionie Morza Bałtyckiego poprzez rozwój metodologii ekosystemu przedsiębiorczości, międzynarodowej sieci wymiany wiedzy i platformy e-współpracy, które można stosować w przypadku GreenTech i gospodarki obiegu zamkniętego start-upów/MŚP w regionie Morza Bałtyckiego.