SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

11.09.2017 prezes SPCleantech, Janusz Kahl oraz członek klastra Wojciech Stawowczyk z BLOK Architekci spotkali się z Prezydentem Rzeszowa, Tadeuszem Ferencem, dyr. Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej, Marzeną Furtak-Żebracką oraz architektem miejskim. Celem spotkania było nawiązanie współpracy w ramach projektów planowanych przez SPCleantech oraz zaproszenie do członkostwa w klastrze. 

W czasie wizyty zaplanowano konferencję dla architektów i deweloperów promującą najnowsze technologie proponowane przez członków klastra w budownictwie komunalnym, mieszkaniowym oraz biurowym. Uzgodniono także uczestnictwo prezydenta Rzeszowa w warsztatach organizowanych przez SPCleantech dla prezydentów Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Kielc w Kopenhadze.

Od jakiegoś czasu Rzeszów promuje się pod hasłem „Rzeszów – Stolica Innowacji”. Rzeczywiście do tej pory Rzeszów lądował wysoko w różnego rodzaju zestawieniach. Znalazł się między innymi na siódmym miejscu w rankingu dotyczącym polskich miast, w których żyje się najlepiej. Wyprzedził wtedy między innymi Wrocław, Gdańsk czy Katowice. Europejskie Zgromadzenie Biznesu oraz Klub Rektorów Europy z siedzibą w Oksfordzie wyróżnił Rzeszów nagrodą „Zjednoczona Europa”. Niejednokrotnie uznawano też Rzeszów za najlepiej zarządzaną jednostkę samorządową. Miasto zajęło w rankingu miast uczących się opublikowanym przez Fundację Schumana 2 miejsce po Warszawie wśród 66 polskich miast na prawach powiatu. W zestawieniu brano pod uwagę infrastrukturę produkcyjną, kapitał ludzki, skłonność do współpracy, a także badano stan infrastruktury podstawowej i komunikacyjnej, a także to, czy dane miasto jest przyjazne biznesowi. Autorzy rankingów doceniają Rzeszów między innymi za konsekwentne rozwijanie nowych technologii.

PGE Nowa Energia podpisała list intencyjny z władzami Rzeszowa na temat projektu „e-Mobility”. Spółka wspólnie z samorządem chce rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych. W ramach tego projektu Grupa nie wyklucza również utworzenia w przyszłości publicznego systemu car-sharingu i bike-sharingu wykorzystującego samochody i rowery zasilane energią elektryczną. 

Dzięki rozwojowi elektromobilności uda się zmniejszyć uzależnienie od importu paliw i ograniczenie emisji zanieczyszczeń z transportu.