SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleantech aplikuje wspólnie z Bay Zoltan (H), KIC InnoEnergy / CC Polska Plus (PL), CVVI (Czechy), Optimizacija (Cr) i National Innovation Office (H) o środki do Central Interreg – instrumentu współpracy terytorialnej, BOOST+ Project.

Boost+ to projekt Konsorcjum złożony do finansowania do Central Interreg – instrumentu współpracy terytorialnej. Pomyślnie zrealizowany, projekt skupi się na poprawie zdolności akceleracji w regionie poprzez szkolenia i wymiany najlepszych praktyk. Konsekwentny model akceleracji wynikający ze współpracy partnerów wzmocni ekosystem innowacji w perspektywie długoterminowej, jak również akcelerację poszczególnych projektów w zakresie  energii i czystych technologii.

Mocne strony projektu

Główną zaletą projektu jest skupienie się na tematyce dotyczącej dziedziny zrównoważonych energii. Działania zostaną osadzone w szerszym kontekście, ale mimo to będą się koncentrowały na zaspokojeniu potrzeb i rozwiązaniu problemów energetycznych danego regionu. Inną zaletą jest podnoszenie kompetencji partnerów w procesie akceleracji biznesowej, we współpracy z największym akceleratorem energii w Europie (240 przedsięwzięć, 115 partnerów, w tym Total, EDF, ABB, Schneider Electric) oraz rozpowszechnianiu doświadczeń w celu zwiększenia potencjału innowacyjnego regionu. BOOST+ będzie również ściśle współpracował z decydentami w celu opracowania skutecznych ram prawnych stosowanych w zarządzaniu innowacjami.

Cel projektu

Celem BOOST+ Projektu jest wspieranie trwałych powiązań między uczestnikami systemu innowacji. Aby osiągnąć ten cel, umiejętności i kompetencje partnerów biznesowych w procesie akceleracji zostaną wzmocnione, a ich kompetencje łączone w celu ustalenia najskuteczniejszego know-how w dziedzinie wprowadzenia innowacyjnych czystych technologii i usług na rynek w rozsądnych ramach czasowych. Ogólnoeuropejska współpraca w ramach projektu przyczyni się do dzielenia się wiedzą w całym regionie, jak również poruszy kluczowe tematy polityki konkurencyjności sektora energetycznego poprzez innowacje.