Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Start-up Day w Krakowie

 |  Kategoria: Wydarzenia

Prezes SPCleantech, Janusz Kahl uczestniczył 08.11.2016 w Start-up Day w
Krakowie zorganizowanym przez Kraków Miastem Startupów. JK wziął udział w „Start-up Pitching Contest” – w charakterze jurora prezentowanych pomysłów, w spotkaniach 1:1 – 5-10 minutowych rozmowach ze start-upami przy wyznaczonym stoliku oraz w panelu dyskusyjnym „Czy doktorant może założyć start-up?”. Podczas panelu rozmawiano na temat współpracy nauki i biznesu oraz transferu technologii poprzez spółki spin-off. Celem panelu było zainspirowanie doktorantów i młodych naukowców do zakładania własnych spin-off-ów.

Start-up Day to wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Startupów 2016, którego celem jest budowanie relacji pomiędzy doktorantami a środowiskiem startupowym. Konferencja przyjęło tym samym funkcje łącznika nauki i biznesu. Wydarzenie jest innowacyjne w swojej  formie, ponieważ nie koncentruje się na współpracy instytucjonalnej, ale na relacjach interpersonalnych, chcąc tym samym usprawnić proces transferu technologii.

Organizując sesję posterową młodych naukowców oraz pitching contest, Start-up Day dało im szansę na prezentacje swoich pomysłów w szerokim gronie odbiorców oraz możliwość spotkania z przyszłymi  inwestorami, adresatami rozwiązania i zweryfikowania swojego projektu za ich sugestią. Wartościowa była również możliwość konsultacji z obecnymi na wydarzeniu mentorami ze świata biznesu przeprowadzana w formie “speed datingu”.

Konferencja nie mogła się obyć bez tematycznego panelu dyskusyjnego, dlatego poprowadzono dyskusję pt. „Czy doktorant może założyć start-up”, w trakcie której rozważono doktorancki model transferu technologii – jego szanse i zagrożenia.

inwestorzy

mentorzy