SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

W maju 2018 został opublikowany artykuł w Europrojekty na temat roli prezesa South Poland Cleantech Cluster, Janusza Kahla jako jednego z 5 członków Komitetu Sterującego w zleceniu EASME oraz Komisji Europejskiej na stworzenie programu finansowania działań „Skills for industrial intelligent specializations and digital transformation” w nowej perspektywie finansowej 2021-20127, realizowanym przez PricewwaterhouseCoopera w Luksemburgu. Janusz Kahl jest jedynym przedstawicielem Europy Centralno-Wschodniej w tym zadaniu, które kończy się pod koniec 2019.

W artykule zostały także opisane odwiedziny 28 unijnych klastrów w Kijowie, Ukraina w ramach High Level Dialogue pomiędzy Komisją Europejska a rządem Ukrainy w których uczestniczyła także polska Komisarz Elżbieta Bieńkowska.