SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

cl_label_bronze

01.07.2016, South Poland Cleantech Cluster został nagrodzony certyfikatem Bronze Label Certificate przyznawanym przez inicjatywę European Cluster Excellence jako wyraz uznania dla naszego zaangażowania. SPCleantech może korzystać z tego certyfikatu wraz z etykietą przez okres dwóch lat oraz wykorzystywać wyróżnienie do swoich działań marketingowych.

Certyfikat Bronze Label został przyznany w oparciu o raport prezentujący wyniki analizy porównawczej klastra South Poland Cleantech Cluster Sp. z o.o.. Jest on oparty na wywiadzie z CEO Januszem Kahlem, który został przeprowadzony w dniu 17 czerwca 2016 przez Jakuba Karpa z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

ESCA to Europejski Sekretariat Analizy Klastrów (European Secretariat for Cluster Analysis). Siedziba znajduje się w Berlinie, a gospodarzem jest VDI / VDE Innovation + Technik GmbH, ESCA doradza menedżerom poszczególnych klastrów i decydentom na temat rozwoju klastra opierając się na międzynarodowej sieci specjalnie przeszkolonych ekspertów Esca. Eksperci ESCA opracowali metodologię benchmarkingu klastrów, która jest uznawana zarówno przez menedżerów klastrów jak i decydentów w całej Europie. Od 2008 roku ponad 800 organizacji zarządzających klastrami zostało porównanych w oparciu o tą metodologię. Działając w ramach i na rzecz inicjatywy European Cluster Excellence (ECEI) od 2009 do 2012 roku, eksperci ESCA przyczynili się do rozwoju różnych narzędzi, które wspierają menedżerów klastrów w drodze do doskonałości.

South Poland Cleantech Cluster Bronze Label Certificate