SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

W dniu 4 lipca 2016 roku, CEO w SPCleantech Janusz Kahl uczestniczył w panelu ekspertów w regionalnych półfinałach KICoff Competition 2016 w Krakowie. KICoff Competition jest pomysłem biznesowym promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi i wybrania najlepszych projektów w celu akceleracji zrównoważonego rozwoju europejskiego rynku energii.

7 przełomowych start-uow z dziedziny energii odnawialnej wystąpiło już przed jury regionalnych półfinałów Konkursu KickOff 2016 w Krakowie. Eksperci rynku energetycznego, przedsiębiorcy i aniołowie biznesu ocenili start-upy BIN-E i Lerta za najlepsze pomysły w tym regionalnym etapie. Oba zespoły zakwalifikowały się do wielkiego finału w Warszawie, gdzie w dniu 20 września przedstawią swój finalny pitch i będą walczyć o 10 000 €, profesjonalne doradztwo oraz szansę dostania się do KIC InnoEnergy Highway® programu akceleracyjnego ze wsparciem finansowym do € 150 000.

BIN-e oferuje rozwiązanie do zarządzania odpadami w inteligentnych budynkach. Ich inteligentny kosz automatycznie rozpoznaje, sortuje, kompresuje i informuje użytkownika o poziomie jego wypełnienia. Ich konkurenci, Pomysł Lerta, ich dumnych konkurentów, oparty jest na chmurze, nowoczesnym oprogramowaniu inteligentnej energii, które pomaga zrozumieć producentom energii wykorzystanie energii wśród swoich klientów, automatyzuje procesy,  i kontroluje zarządzanie energia w generacji rozproszonej. W ciągu kilku tygodni półfinaliści przyłączą się do 12 finalistów z innych regionów Europy Środkowej i Wschodniej w końcowym Boot Camp, gdzie będą mogli pokazać swoje umiejętności mówienia i pitchingu, przygotowując się do wprowadzenia swoich pomysłów na rynek globalny.

KickOff Competition – o co w tym wszystkim chodzi?

KickOff Competition jest pomysłem na biznes w celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi i wybranie najlepszych projektów w celu przyspieszenia zrównoważonego rozwoju europejskiego rynku energii. Pierwszy etap konkursu jest tuż za nami – ponad 100 kandydatów wezmie udział w warsztatach, a najlepsi z nich wystąpią przed ekspertami w dziedzinie start-upów i rynków energetycznych w siedmiu krajach: Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Grecja, Węgry, Litwa i Polska. Dołącz do jednej z czterech pozostałych imprez za darmo i wspieraj ich! KIC InnoEnergy wraz z lokalnymi partnerami zaprasza wszystkich, , start-upowców, ekspertów biznesowych i energetycznych, miłośników, społeczności, studentów, dziennikarzy, mentorów i inwestorów, którzy interesują się zrównoważoną energią, start-upami i rozwojem biznesu.