SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Platformy współpracy

Biorąc pod uwagę ogromny zasięg tematyczny branż, które mają wpływ na globalne zmiany klimatyczne (zobacz Czym jest Cleantech), SPCleantech postanowił skoncentrować swoje wysiłki na koordynacji działań członków i partnerów oraz ich integracji wokół tematycznych platform współpracy

W ramach platform funkcjonują 4 rodzaje członków klastra: duże firmy oraz MŚP, uczelnie i jednostki badawczo-naukowe, jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz organizacje pozarządowe (NGO). Oprócz tego do tematycznych platform współpracy zapraszani są wybrani kluczowi partnerzy zewnętrzni.

Działania platform współpracy oparte są na regularnych, tematycznych spotkaniach w formie Business Mixers, organizacji szkoleń, warsztatów i konferencji oraz tworzeniu konsorcjów wokół wspólnie wybranych projektów z możliwością aplikowania o środki unijne dostępne w kraju lub bezpośrednio w Unii Europejskiej.