Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

SPIN – MAŁOPOLSKIE CENTRA TRANSFERU WIEDZY

Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego na Politechnice Krakowskiej – jako jedno z Centrum Transferu Wiedzy.

Centrum Transferu Wiedzy (CTW) – to Instytucje Otoczenia Biznesu (IOB) funkcjonujące na uczelniach wyższych, które prowadzą badania w obszarach regionalnych specjalizacji, oraz które współpracują z przedsiębiorstwami wykorzystując potencjał badawczo-rozwojowy uczelni.

Każda usługa będzie dopasowana tak, by jak najpełniej odpowiadała Twoim oczekiwaniom i była skutecznym narzędziem do rozwoju Twojej firmy.

Pracownicy Centrum Transferu Wiedzy i współpracujący z nim eksperci uczestniczący w procesie świadczenia usług będą dbać o ich wysoką jakość. Po to, by usługa była na jak najwyższym, światowym poziomie, cała kadra odpowiedzialna za Twoją usługę podnosi kompetencje zawodowe.

O CO MOŻNA WNIOSKOWAĆ I CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

  1. audyt technologiczny – narzędzie do przedstawienia konkretnych propozycji dotyczących kierunków rozwoju Twojego przedsiębiorstwa pod kątem pozyskania i wykorzystania nowych technologii. Wskaże obszary, w których Twoja firma potrzebuje wsparcia, oraz te, które mogą się stać podstawą dalszego rozwoju. W ramach usługi powstanie raport, dzięki któremu dowiesz się jak rozwinąć firmę lub jak usprawnić jej działanie.
  2. a) audyt wstępny (zerowy) określi m.in:
  • ogólną sytuację firmy
  • sytuację branży/rynków, w których przedsiębiorstwo działa;
  • trendy w obszarze technologii, w których pracuje firma;
  • potencjał do absorbcji i skutecznego wykorzystania udzielonej pomocy;
  1. b) audyt technologiczny pogłębiony; który skupi się przede wszystkim na obszarze „do poprawy” wskazanym w audycie wstępnym, zaproponuje rozwiązanie technologiczne, wzmacniające konkurencyjność firmy.
  1. Możesz skorzystać również z doradztwa z zakresu transferu technologii:
  • przygotowanie ofert i zapytań w zakresie prac B+R,
  • przegląd profili wykonawców i nabywców prac B+R,
  • nawiązywanie kontaktów pomiędzy wykonawcami i nabywcami wyników prac B+R,
  • doradztwo w procesie ubiegania się o wsparcie w formie bonów na innowacje (pomoc w procedurze naboru oraz wyszukanie realizatora bonu),
  • doradztwo w procesie negocjacji i zawierania umów pomiędzy wykonawcami i nabywcami wyników prac B+R;

Doradztwo będzie udzielane przez ekspertów w swojej branży, którzy pomogą Twojej firmie osiągnąć wyższy poziom innowacyjności.

Szczegółowe informacje:

www.mcbe.pl

mikroklimat2 retrotec