SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

20 lutego na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Zabrzu członek założyciel SPCleantech oficjalnie otworzył Leonardo Lab, nowoczesne laboratorium, które umożliwia interdyscyplinarne badania nad problemami funkcjonowania człowieka w aspekcie inżynierskim, klinicznym i społecznym. Leonardo Lab ma umożliwić testowanie prototypów produktów oraz technologii służących do ich wytwarzania.

Leonardo Lab Pic 1

Wspólne dzieło APA Group i Politechniki Śląskiej zostało oficjalnie otwarte. Leonardo Lab łączy naukę z biznesem i daje nadzieję na przełomowe projekty w niedalekiej przyszłości.

Leonardo Lab Pic 2

„Doświadczenie APA na rynkach komercyjnych i współpraca z gronem akademickim, przyczynią się do rozpropagowania najnowocześniejszych rozwiązań w społeczeństwie. Wierzymy, że w Leonardo Lab zrodzą się wielkie projekty, które będzie można zastosować w skali makro.” 

Leonardo Lab Pic 3

„Chcemy wspólnie tworzyć technologie, które wzbogacą nasze życie. Doświadczenie APA na rynkach komercyjnych i współpraca z gronem akademickim, przyczynią się do rozpropagowania najnowocześniejszych rozwiązań w społeczeństwie. Wierzymy, że na 40m2 nasyconej elektroniką przestrzeni, stanowiącej mikroświat, zrodzą się wielkie projekty, które będzie można zastosować w skali makro” – mówił Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group.