Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Witamy nowego członka – MAWAT Developer

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Witamy w SPCleantech nowego członka krakowską firmę developerską, MAWAT Developer. Firma ma duże doświadczenie w branży budowlanej, a od kilku lat działa z powodzeniem właśnie na rynku deweloperskim.

Rzetelność, solidność, uczciwość – to najważniejsze wartości, którymi firma kieruje się realizując kolejne inwestycje w Krakowie. MAWAT Developer jest rodzinną firmą z tradycjami budowlanymi sięgającymi dwóch pokoleń wstecz.

Zawsze słucha potrzeb swoich klientów, a informacje, które udziela są zawsze sprawdzone. Firmie zależy na poczuciu bezpieczeństwa swoich klientów, ponieważ wie, że zakup mieszkania to ważna życiowa decyzja.

Do budowania mieszkań zawsze wykorzystuje materiały najwyższej jakości. Dba o każdy detal, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, po to, aby jej klienci czuli się dobrze i komfortowo w swoich mieszkaniach.

Misją MAWAT Developer jest budowanie mieszkań jasnych i przestronnych, tak aby klienci czuli się w nich komfortowo i bezpiecznie. Dlatego firma projektuje lokale w sposób przemyślany, aby były one funkcjonalne i łatwe w aranżacjach. W większości pomieszczeń montowane są duże okna, dzięki temu mieszkania są pełne światła. Firma dba także o to, aby wokół inwestycji było dużo drzew i zieleni.

Apartamenty Gusta zaprojektowane zostały w miejscu pełnym zieleni, gdzie powietrze jest czystsze niż w  innych częściach Krakowa. Gusta po hiszpańsku znaczy „lubię”. Harmonia z naturą – to credo firmy i tak też zaprojektowano Apartamenty Gusta.

Inwestycja Naturalnie Niebyła została zakończona i oddana do użytkowania w sierpniu 2019. To kameralny budynek położony na Wzgórzach Krzesławickich w otoczeniu domków jednorodzinnych. Wszystkie mieszkania mają duże, wysokie, trzyszybowe okna, dzięki którym są one bardzo jasne. Z myślą o chwili relaksu dla przyszłych mieszkańców zaprojektowano duże balkony i ogródki. Projekt wyróżnia nas również oryginalnie zaprojektowana klatka schodowa oraz nowoczesna elewacja budynku.