SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Warsztaty INTECH PK-DT Week 2017

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech uczestniczył w warsztatach „CaseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk” współorganizowanych z INTECH PK – „Jak stworzyć własnego start-upa? Własny przepis na sukces”. Warsztaty miały miejsce w siedzibie Fundacji Klastra LifeScience w Krakowie. 

Warsztaty z cyklu „caseLab – Laboratorium Dobrych Praktyk” miały nauczyć uczestników, jak w interdyscyplinarnych zespołach przekształcać innowacyjne pomysły w produkty i usługi.

Warsztaty adresowane były do studentów, doktorantów zainteresowanych rynkowym wdrożeniem swojego pomysłu biznesowego oraz przedsiębiorców dążących do zwiększenia swojej przewagi rynkowej poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na potrzeby rynku.

Dzięki temu, że caseLAB realizowany jest w małych grupach (do 20 osób), każda z osób miała pewność pełnego uczestnictwa i wyniesienia z zajęć praktycznej wiedzy.

Szkolenie prowadzone było w oparciu o metodykę Design Thinking, wypracowaną na Stanford University (zdiagnozowanie potrzeb i przedefiniowanie problemu oraz projekcja, prototypowanie i testowanie rozwiązań) oraz w oparciu o realne przypadki biznesowe. Jego prowadzącymi byli praktycy DT zarządzający spółką celową Politechniki Krakowskiej – INTECH PK.

Jak dotąd, cykl caseLAB przyniósł wiele interesujących efektów. Wypracowano m.in. koncepcje: prototypu ortezy reciprokalnej, oprogramowania dla inżynierów budownictwa, bolidu elektrycznego w ramach Formuły Student czy urządzeń do rewitalizacji powietrza w obiektach użyteczności publicznej.

Tym razem tematem warsztatów było coś, na czym eksperci INTECH PK znają się najlepiej: praca nad przepisem na własnego start-upa. Dodatkowo zajęto się wypracowaniem na rzecz naszego partnera pomysłów związanych ze strategią komunikacji internetowej.

Zdjęcia z warsztatów: