SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Konferencja naukowa na UE w Krakowie

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech wziął udział w konferencji naukowej zorganizowanej 25.04.2017 przez Koło Naukowe Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Tematem konferencji była szeroko rozumiana innowacyjność pod tytułem “Innowacyjność – szansa czy imperatyw?”

Program konferencji:

09:30 – 10:00 – rozpoczęcie konferencji
10:00 – 10:30 – Filip Paprocki, Fermentum Mobile
10:30 – 11:00 – Sylwia Majkut, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
11:00 – 11:30 – Wojciech Polan, Van Pur S.A.
11:30 – 12:00 – przerwa kawowa
12:00 – 12:30 – Agata Stępnik, KN Teatrologów UJ, Mateusz Kuta, KN Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ
12:30 – 13:15 – Janusz Kahl, South Poland Cleantech Cluster 
13:15 – 13:45 – Andrzej Zakręcki, AGH Space Systems, Barłomiej Gaczorek
13:45 – 14:00 – Zakończenie konferencji. 

Prezes SPCleantech, Janusz Kahl skupił się w swoim wystąpieniu na tematyce kreatywności, która jest podstawą wymyślania jakichkolwiek innowacyjnych rozwiązań.

Tematem wystąpienia było:

„Uwolnij swoją kreatywność. Co to jest myślenie lateralne? 
Jesteśmy tak nauczeni, że szukamy odpowiedzi, idąc najkrótszą drogą. Rozwiązując problemy, umysł korzysta ze zdobytego doświadczenia. To postępowanie słuszne, ale mające niewiele wspólnego z kreatywnością. Zamiast posługiwać się wypracowanymi i sprawdzonymi schematami myślowymi opartymi na logicznym myśleniu, warto odskoczyć na chwilę, odwrócić problem, albo skupić się na pozornie oczywistym elemencie zagadki. Odrzucenie myślenia liniowego, wertykalnego, to prosta droga do rozbudzenia kreatywności. Nie łatwo jest przestawić się z myślenia wertykalnego na lateralne, ale gdy spróbujesz, dobre pomysły same zaczną wpadać ci do głowy.