Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Sympozjum Własność Przemysłowa

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 4–5 września 2014 SPCleantech uczestniczył w X edycji Międzynarodowego Sympozjum
 Własność Przemysłowa w innowacyjnej gospodarce 
”Od pomysłu do zysku: jak budować innowacyjny biznes”, które miało miejsce w Krakowie, PL.

Celem sympozjum było stymulowanie innowacyjnego myślenia w biznesie i nauce, a także inicjowanie dyskusji nad aktualnymi problemami innowacyjności i przedsiębiorczości nie tylko w Polsce, ale również w perspektywie rynku globalnego. W tym kontekście kluczową rolę odgrywa własność przemysłowa, stanowiąca uniwersalne i podstawowe narzędzie budowania przewagi konkurencyjnej, a także rozwoju i umiędzynarodowienia biznesu opartego o nowatorskie rozwiązania i pomysły. 

W programie poszczególnych sesji zawarte były m.in. praktyczne wskazówki związane z pozyskiwaniem zewnętrznych funduszy na działalność innowacyjną a także przykłady przedsięwzięć, które odniosły międzynarodowy sukces dzięki zastosowaniu skutecznej strategii wykorzystania ochrony własności przemysłowej. Prezentacjom i dyskusjom znakomitych ekspertów – praktyków z Polski i zagranicy towarzyszyły interaktywne warsztaty poświęcone transferowi i komercjalizacji technologii.

Sympozjum zorganizowane zostało z inicjatywy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Krakowską, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Świętokrzyską, Politechniką Wrocławską, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, przy wsparciu licznego grona partnerów.