South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.

Więcej na temat ICEI Allience

Duńskie rozwiązania Cleantech i Smart City

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniu 27.08.2014, SPCleantech uczestniczył w seminarium Cleantech “Denmark’s Smart City and Cleantech Solutions” zorganizowanym przez Duński Przemysł Cleantech w Kopenhadze, Dania. 

Dania znalazła rozwiązania na rozwój Smart City w przyszłości. Organizatorzy promują te rozwiązania na arenie międzynarodowej. Uczestnicy wzięli udział w wydarzeniu podczas którego Duński Przemysł Cleantech zaprezentował swoje najnowsze inicjatywy i wizje Smart City w przyszłości oraz innowacyjne rozwiązania począwszy od odnawialnych energii, odpadów jako zródła zasobów do klimatycznych planów działania. 

See the draft program here.

Organizatorzy mają nadzieję, że uczestnicy zapoznali się z duńskimi rozwiązaniami Cleantech oraz nawiązali kontakty z międzynarodową branżą Cleantech. 

DATA I MIEJSCE
Wydarzenie miało miejsce w środę 27.08.014 pomiędzy 09.00 i 16.30.