Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Witamy nowego członka SPCleantech – LIGO DOMY Z BALI

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Witamy nowego członka LIGO DOMY Z BALI Sp. z o.o. polską firmę, która od kilkunastu lat zajmuje się budową ekologicznych nieruchomości z najwyższej jakości, naturalnych bali archangielskich.

Firma jest w stanie zrealizować każdy projekt – od małych do bardzo dużych domów, a także obiekty komercyjne. Dzięki doświadczeniu i bliskim relacjom z partnerami z Północnej Rosji, jak również sprawdzonemu zespołowi architektów, konstruktorów i cieśli, firma gwarantuje najwyższy standard usług, tak, aby z wykorzystaniem oryginalnych pomysłów jak najlepiej odzwierciedlić potrzeby i oczekiwania każdego klienta.
Stosowane naturalne materiały konstrukcyjne, pozwalają na stworzenie wyjątkowego, zdrowego i przyjaznego dla użytkownika domu. Wykorzystywana technologia budowy domów, sprawdza się od setek lat w najtrudniejszych warunkach klimatycznych Ziemi.

Celem LIGO jest kompleksowa obsługa budowy wymarzonego domu – od stworzenia lub dostosowania projektu do wyobrażeń Klienta po oddanie domu w stanie wybranym przez jego Właściciela.

Najwyższa jakość

LIGO DOMY Z BALI jest bezpośrednim importerem bali z drewna archangielskiego z Północnej Rosji. Drzewa ścinane są tylko w okresie zimy (od listopada do marca), co determinuje niską wilgotność oraz najwyższą na świecie jakość drewna, jako surowca do budowy domów – drzewo rośnie bardzo powoli (ok. 100 lat), stąd jego wnętrze ma bardzo gęstą strukturę pierścieni rocznych. Takie drewno ma najlepsze właściwości zarówno mechaniczne, jak i izolacyjne.

Bale z drewna archangielskiego

  • posiadają certyfikat fitosanitarny (gwarancja biologicznej i chemicznej czystości drewna) oraz świadectwo pochodzenia (nazwa rejonu z którego drewno pochodzi)
  • bale pełne, toczone  (cylindrowane), o średnicy od 22 cm do 32 cm
  • bale nie są suszone w komorach (suszenie w komorach jest procesem chemicznym), posiadają naturalną żywicę, która jest doskonałym środkiem konserwującym
  • bale nie mają zasinień, ani martwych sęków
  • możliwy kształt bali: okrągły, jednostronnie płaski, dwustronnie płaski

Sukcesy firmy

LIGO DOMY Z BALI jest laureatem ogólnopolskich nagród, wyróżnień, statuetki Luksusowa Marka Roku. Właściciele piszą artykuły do prasy, udzielają wywiadów, wspierają szkoły i instytucje, prowadzą wykłady oraz prelekcje na Kongresach poświęconych nieruchomościom ekologicznym.