Aplikacja o środki unijne
South Poland Cleantech Cluster jako Instytucja Otoczenia Biznesu (IOB) aplikuje o środki unijne na promocję gospodarczą regionu, wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne, promocję innowacyjności, poprzez wzmocnienie współpracy na linii nauka-biznes oraz wsparcie procesu inwestycyjnego w regionie.
Zarząd Województwa Małopolskiego (dalej ZWM), za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie (dalej MCP) jako Instytucji Pośredniczącej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 3 Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej Gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”.
Instytucją Organizującą Konkurs jest: Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.
Termin rozstrzygnięcia konkursu
Przez rozstrzygnięcie konkursu należy rozumieć podjęcie uchwały ZWM zatwierdzającej listę ocenionych projektów, zawierającą przyznane oceny. Konkurs realizowany jest w trybie naboru zamkniętego i nie jest podzielony na rundy.
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu: luty 2019 r.
Miejsce i sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować zgodnie z Instrukcją wypełniania WOD i złożyć za pomocą systemu e-RPO. System będzie dostępny od dnia 31 lipca 2018 r. (dzień otwarcia naboru) do dnia 18 września 2018 r. do godziny 15:00 (dzień zamknięcia naboru).
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie w ramach niniejszego konkursu, mogą ubiegać się wyłącznie:
1) jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia
2) jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną
3) instytucje otoczenia biznesu
4) organizacje pozarządowe.
W przypadku projektów partnerskich, partnerem może być wyłącznie podmiot wymieniony powyżej.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
W ramach konkursu wspierane będą projekty ukierunkowane na zwiększenie aktywności międzynarodowej małopolskich MŚP oraz zwiększenie rozpoznawalności Małopolski jako marki gospodarczej w wymiarze zarówno krajowym jak i międzynarodowym, poprzez:
1) promocję oferty gospodarczej regionu,
2) wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne, m.in. poprzez organizację zagranicznych misji gospodarczych małopolskich przedsiębiorców, organizację konferencji, opracowywanie analiz rynków zagranicznych, ułatwianie nawiązywania kontaktów z partnerami zagranicznymi,
3) promocję innowacyjności, poprzez wzmocnienie współpracy na linii nauka-biznes, w szczególności w obszarze inteligentnej specjalizacji regionu (smart specialisation) oraz wsparcie komercjalizacji innowacyjnych pomysłów i rozwiązań technologicznych w Małopolsce, w szczególności przez organizację wydarzeń promujących Małopolskę jako region przyjazny dla podejmowania innowacyjnych inicjatyw, w tym np. festiwal innowacji, wykorzystanie nowoczesnych kanałów komunikacji, obecność Małopolski w najważniejszych europejskich i międzynarodowych inicjatywach dotyczących innowacyjności, organizację wydarzeń w zakresie ochrony własności intelektualnej i przemysłowej,
4) wsparcie procesu inwestycyjnego w regionie, m.in. poprzez rozwój zintegrowanego, regionalnego systemu informacji na temat ofert inwestycyjnych w regionie, przygotowywanie opracowań zawierających kluczowe dla inwestorów informacje o regionie, utworzenie sieci współpracy biznes – IOB – jednostki samorządu terytorialnego, prezentacja zintegrowanej oferty stref aktywności gospodarczej (SAG) na zagranicznych targach branżowych.
Finanse
Orientacyjna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 70 994 261,68 PLN.