SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Wizyta w Sztokholmie oraz Västerås (S)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniach 18-21.09.2017 SPCleantech reprezenrowany przez prezesa, Janusza Kahla uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez szwedzkie Ministerstwo Spraw Zasgranicznych w Sztokholmie i Västerås. W odwiedzinach uczestniczył także ambasador Szwecji w Polsce, Stefan Gullgren.

Celem odwiedzin było zapoznanie się z sytuacją ekonomiczną kraju oraz przedstawienie Szwecji jako jednego z najbardziej innowacyjnych krajów na świecie i nawiązanie kontaktów z różnymi organizacjami.

W pierwszym dniu wizyty studyjnej zorganizowano spotkanie w Stockholm Chaimber of Commerce, gdzie CEO Maria Rankka przedstawiła działalność oraz zaprosiła do współpracy. Po południu odbyłą się audiencja u króla Szwecji, Carl Gustav XVI oraz królowej Sylvia.

W drugim dniu odbyła sie wizyta w jednym z najbardziej innowacyjnych miast Szwecji, Västerås – 100 km na zachód od Sztokholmu. Marszałek regionu Västmanland, Minoo Akhtarzand przedstawiła region jako jeden z najbardziej innowacyjnych w Szwecji. Västerås Chaimber of Commerce przedstawiło swoją działalność. Następnie zapoznaliśmy sie z z działalnością Västmanlands Industrialization Council i odwiedzili Västerås Science Park, Expectrum, który specjalizuje sie w tematyce robotyzacji.

Kulminacją pobytu w Västerås były odwiedziny w ABB Corporate Research & Synerleap, gdzie Research Manager Leif Pettersson pokazał najnowsze rozwiązania w zakresie energetyki oraz Smart Grid.

W trzecim dniu odwiedzin odbyły sie spotkania w Swedish Institute/Svenska Instituttet. Dyrektorka institutu, Annika Rembe opowiedziała o działalności instytutu oraz zaprezentowano wizerunek Szwecji za granicą, narzędzia do promocji Szwecji oraz stronę internetową Sharing Sweden.

Podczas owocnej wizyty w regionie Sztokholmu, Janusz Kahl nawiązał wiele interesujących kontaktów, zwłaszcza z Västerås Science Park, Expectrum w zakresie robotyki oraz z ABB Corporate Research & Synerleap, który ma duże centrum badawczo-naukowe w Krakowie.