SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

 • Współpraca i networking
 • Dostęp do zasobów 
 • Wymiana wiedzy i szkoleń
 • Innowacje i badania 
 • Wspólne promocje i marketing 
 • Wsparcie instytucjonalne 
 • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Nowy członek HausWerk w SPCleantech

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Witamy nowego członka SPCleantech firmę HausWerk produkującą nowoczesne i energooszczędne domy prefabrykowane będące innowacją na wielu poziomach – od koncepcji, przez realizację, aż po wykończenie. 

Domy HausWerk wykonane są z certyfikowanego drewna KVH w systemie ciężkiej konstrukcji niemieckiej, co zapewnia ich trwałość i stabilność, ale także energooszczędność oraz przyjazność dla zdrowia i środowiska. Wszystkie one są projektowane i precyzyjnie wytwarzane na własnej hali produkcyjnej z parkiem maszynowym, dzięki czemu gwarantowana jest najlepsza jakość i cena.

HausWerk rozpoczęła swoją działalność, jako część grupy PalettenWerk – czołowej firmy branży drzewnej i jednego z największych producentów palet drewnianych w Europie. Od 30 lat działa ona i obsługuje zarówno światowe koncerny, jak i lokalnych odbiorców. Dzięki renomie, stabilności oraz rokrocznym wzrostom, nieustannie inwestujemy w rozwój oferty oraz naszej autorskiej technologii produkcji domów prefabrykowanych w systemie ciężkim niemieckim. 

Działalność firmy na rynku budowy domów rozpoczęły dwa intensywne lata projektu badawczo-rozwojowego realizowanego we współpracy z Politechniką Krakowską i Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego, a także ekspertami i reprezentantami instytucji branżowych. Efektem tych prac było stworzenie i opatentowanie rozwiązań dających z jednej strony stabilność i trwałość konstrukcji, z drugiej energooszczędność, która wykracza poza przyjęte normy, przy jednoczesnej redukcji czasu realizacji budowy.

W ramach projektu wyposażono halę montażową i magazynową w bogaty park maszynowy, który pozwolił na automatyzację produkcji i tworzenie elementów prefabrykowanych domów z najwyższą precyzją. Za swoje działania na polu nauki i przedsiębiorczości HausWerk został wyróżniony na tle innych projektów badawczych licznymi nagrodami oraz uznani za jeden z najlepiej zrealizowanych projektów tego typu.

Firma jest aktywnym członkiem wiodących stowarzyszeń branżowych związanych z energooszczędnym budownictwem drewnianym, w tym Galicyjskiej Izby Budownictwa, Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe i Klastra SPCleantech.

Firma bierze odpowiedzialność za całość budowy ograniczając zaangażowanie klienta do niezbędnego minimum.

Koordynator HausWerk zapewnia:

 • Bieżący kontakt z inwestorem
 • Kontraktowanie podwykonawców
 • Koordynację, nadzór i odbiory prac
 • Zakup materiałów budowlanych
 • Rozliczenia finansowe
 • Transport i logistykę
 • Opracowanie i kontrolę harmonogramu budowy

Domy prefabrykowane HausWerk powstają w całości we własnym zakładzie produkcyjnym, a ich postawienie do stanu surowego może być skrócone nawet do 3 miesięcy od rozpoczęcia prac montażowych. Oznacza to, że w porównaniu do standardowej budowy cały proces jest skrócony o 80%. Szybkość stawiania domów sprawia, że przez większość czasu realizacji na placu budowy panuje cisza i porządek. Materiały dostarczane just in time to cała masa kłopotów z głowy, takich jak wpływ czynników atmosferycznych czy ryzyko ich kradzieży lub dewastacji. Dodatkowo, przewidywalność kosztów daje klientowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa finansowego od prac koncepcyjnych, aż po odbiór kluczy.