Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Nowi członkowie SPCleantech

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Nowymi członkami SPCleantech zostali w ostatnim czasie dwaj mocni, każdy w swoim obszarze partnerzy, AGH w Krakowie jako Członek Założyciel oraz mBank jako Członek Zwyczajny. Udział tak dużych graczy znacząco wzmacnia potencjał klastra w skali globalnej.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych. Jest uczelnią przodującą w Polsce w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmującą wysoką lokatę w skali międzynarodowej.

Głównym partnerem SPCleantech na AGH jest nowo powstałe Centrum Energetyki AGH prowadzone przez prof. dr hab. inż. Wojciecha Nowaka. Jest to projekt wspierany przez środki unijne o całkowitej wartości 179 579 708,87 pln. Centrum Energetyki to przede wszystkim wysokiej jakości kadra naukowo-badawcza oraz wspaniale wyposażone laboratoria.

Wizją Centrum jest umocnienie wiodącej pozycji naukowo-badawczej w obszarze innowacyjnych rozwiązań energetycznych, prowadzenie badań naukowych najwyższej jakości o kluczowym znaczeniu dla energetyki UE oraz konsolidacja potencjału naukowego (kadry, laboratoria) i koordynacja prowadzonych badań w najsilniejszym ośrodku – Centrum Energetyki AGH.

mBank świadczy swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu bankowości korporacyjnej oraz detalicznej, a także Private Banking i Asset management. Tym co od lat go wyróżnia są ludzie – najwyższej klasy fachowcy oraz innowacyjność. Pionierski system transakcyjny, czy bankowość elektroniczna oraz aplikacja mobilna dla korporacji wyznaczają trendy w całej branży, nie tylko w Polsce.

mBank rozpoczął działalność jako BRE Bank, a od niemal ćwierć wieku notowany jest na GPW. Przez lata systematycznie budował swoje kompetencje w zakresie obsługi klientów korporacyjnych i stale wzbogacał ofertę, stawiając również na bankowość detaliczną, a także rozszerzając działalność na nowe rynki – czeski i słowacki. mBank obsługuje ponad 18 tys. klientów korporacyjnych oraz 4,8 mln detalicznych.