Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Nowe technologie BMS – APA Group

 |  Kategoria: Wydarzenia

26.02.2020 członek udziałowiec SPCleantech, APA Group zorganizował po raz pierwszy APA Road Show w Krakowie. Jest to cykl spotkań ze specjalistami: integratorami, projektantami instalacji niskoprądowych, instalatorami, a także z przedstawicielami biznesu. Na spotkaniu pokażano systemy automatyki budynkowej APA i ich szerokie korzyści dla firm. 

APA Road Show jest odpowiedzią na zainteresowanie flagowymi rozwiązaniami oferty APA Group. To również inicjatywa, która pozwola dotrzeć do przedsiębiorców i specjalistów w różnych regionach Polski, by porozmawiać o nowych możliwościach, ciekawych wyzwaniach oraz planach na przyszłość.

Główny bohater wydarzenia: Nazca BMS
 
Na spotkaniu pokażana została uczestnikom platforma automatyki budynkowej Nazca BMS. Jest to flagowy produkt, który firma z powodzeniem rozwija od lat z myślą o szeroko pojętym biznesie. Prezentowane są nie tylko nowoczesne funkcjonalności platformy, ale też ogromne możliwości w obszarze oszczędzania energii – Inteligentna Platforma Optymalizacji Energii jest rozwiązaniem, które zawsze wzbudza spore zainteresowanie ze względu na korzyści dla firm. 

Podczas spotkania firma pokaała obszary zastosowań oraz wszystkie celowe funkcjonalności platformy Nazca. Dzięki temu uczestnicy spotkaia dowiedzieli się, do czego dokładnie służy platforma, jakie funkcje oferuje i które z nich sprawdzą się w konkretnej firmie czy projekcie. Przedstawiono także najciekawsze case studies z wdrożeń platformy Nazca na polskim, a także zagranicznym rynku. Po prezentacjach był czas na sesję Q&A oraz dyskusję.

8 powodów, dla których warto było się spotkać 

Po latach pracy nad technologicznymi rozwiązaniami z zakresu automatyki budynkowej i po wielu zrealizowanych projektach wiadomo jedno: najlepiej dopasowane usługi rodzą się z uważnych rozmów, dyskusji i branżowych spotkań.

Podczas spotkania była możliwość:

  • Zapoznania się z nowym punktem widzenia na nowoczesną automatyzację budynków; 
  • Przedstawienia, jak łatwo i tanio można wprowadzić w firmie spore oszczędności;
  • Poznania case studies, dzięki którym wiadomo, jakich błędów unikać przy wdrożeniu systemu;
  • Zdobycia wiedzy na temat, ile trwa proces wdrożenia i jak go mądrze zaplanować;
  • Zdobycia wiedzy na temat optymalizacji zużycia energii;
  • Poznania nowych kanałów dotarcia do swoich klientów;
  • Zdobycia nowych kontaktów i poznanie ciekawych ludzi – specjalistów APA Group;
  • Rozszenia swojej oferty o niezawodne systemy automatyki budynkowej APA.