Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

KRK InnoTech Summit

 |  Kategoria: Wydarzenia

20.03.2018 SPCleantech uczestniczył w konferencji z cyklu KRK InnoTech Summit organizowanej już po raz czwarty. Jej głównym celem była budowa relacji pomiędzy środowiskami: naukowym (szczególnie doktorantów oraz młodych naukowców) i biznesowym (w tym inwestorów i start-upów).

Prezes SPCleantech, Janusz Kahl opowiedział podczas konferencji o polityce Komisji Europejskiej związanej z inteligentnymi specjalizacjami przemysłowymi oraz transformacją cyfrową. Sam jest członkiem 5 osobowego Komitetu Sterującego odpowiedzialnego za kreowanie polityki w tym zakresie w nowej Perspektywie Finansowej 2021 – 20127.

Podczas konferencji młodzi naukowcy zaprezentujowali swój dorobek naukowy w postaci posterów. Mieli także okazję do rozmowy z przedsiębiorcami, inwestorami, a także przedstawicielami dużego biznesu, poszukującymi innowacji technologicznych.

W tym roku konferencja odbyła się pod tytułem KRK InnoTech Summit: Top trends 2018, gdyż w zamierzeniu organizatorów miała koncentrować na identyfikacji trendów technologiczny w roku 2018 w 5 ścieżkach tematycznych.

➡Zdrowe społeczeństwo
➡ Energia zrównoważona
➡ Czyste środowisko
➡ Nowoczesny transport i elektro-mobilność
➡ Fintech i cyfrowa gospodarka

MIEJSCE:
Grand Ascot Hotel****
Szujskiego 4, Kraków

Wydarzenie składało się z 4 głównych części:

1️. Wstęp

W ramach tej części wydarzenia pojawiły się prezentacje partnerów strategicznych.

2️. Prezentacje panelistów

Część ta została poświęcona prezentacją i dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju których biznesowe wdrożenie przyczynią się do podniesienia jakości życia ludzi.

3️. Prezentacje wynalazków

Swoje innowacyjne rozwiązania zaprezentowali studenci, doktoranci i młodzi naukowcy z krakowskich uczelni, poważnie myślący o wprowadzeniu na rynek autorskich produktów lub usług. Inicjatywa, która pomoże im to wprowadzić to KrK InnoTech Starter. Głównym założeniem programu jest połączenie naukowych grup projektowych z przedsiębiorczymi, młodymi ludźmi, którzy pomogą rozwijać zainicjowany w ten sposób start-up, a następnie doprowadzą do komercjalizacji technologii.

4️. Networking

W tym punkcie wzięli udział inwestorzy oraz przedstawiciele firm, poszukujący wśród młodych naukowców partnerów do współpracy. Oba środowiska spotkały się podczas sesji networkingowej, pozwalającej na nawiązanie kontaktu i rozmowy indywidualne.

Agenda:

09:30 – 10:00 – Rejestracja
10:00 – 10:30 – Oficjalne otwarcie programu. (Wystąpienia: UBS, KMS, Urząd Marszałkowski)
10:30 – 10:55 – KIC – Climate
10:55 – 11:20 – UBS (Prezentacja Fin-Tech)
11:20 – 11:35 – Przerwa kawowa
11:35 – 12:00 – ValueTech
12:25 – 12:45 – Przerwa kawowa
12:45 – 13:10 – South Poland CleanTech Cluster
13:10 – 13:35 – Akcelerator Technologiczny Gliwice
13:35 – 14:15 – Sesja posterowa (prezentacje posterów)
14:15 – 15:00 – Lunch
15:00 – 16:00 – Networking młodych naukowców (zachęcamy do wzięcia ze sobą wizytówek)