SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Współpraca z Copenhill/Amager Bakke (DK)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech nawiązał współpracę z jedną z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych europejskich elektrociepłowni zaprojektowanej do spełnienia wielu zadań. W dniu 27.08.2017 dyrektor generalny SPCleantech spotkał się z Morten Kramer Nielsen z Amager Bakke i Christian Ingels z CopenHill.

Waste-to-energy elektrociepłownia w Kopenhadze wyznacza nowe standardy w zakresie efektywności środowiskowej, produkcji energii i przetwarzania odpadów. Innowacyjna technologia i architektura integrują się, tworząc przyszłość, w której rośliny z odpadów na energię są mile widziane na każdym podwórku. Zakład przetwarzania odpadów energetycznych jest nie tylko jednym z najlepiej działających zakładów w Europie pod względem wydajności energetycznej, zdolności przetwarzania odpadów i kwestii środowiskowych, ale także pod względem wizualnego efektu i lokalnej akceptacji.

Elektrociepłownia Copenhill / Amager Bakke została zbudowana przez firmę Amager Ressourcecenter (ARC), której właścicielem jest pięć duńskich gmin. Copenhill / Amager Bakke jest wyposażony w dwie linie pieca i wspólny układ turbiny i generatora. Zakład zastępuje 45-letnią fabrykę z czterema liniami pieca. Od 2017 roku Amager Ressourcecenter prowadzi zakład, który spala 2 x 35 ton odpadów na godzinę.

Łącznie elektrownia:

  • traktuje około 400 000 ton odpadów rocznie wyprodukowanych przez 500 000 – 700 000 mieszkańców i co najmniej 46 000 firm
  • dostarcza do minimum 50 000 gospodarstw domowych energii elektrycznej i 120 000 gospodarstw domowych energii cieplnej
  • Dane na temat pary w 440 stopniach i 70 barach podwajają sprawność elektryczną w porównaniu do poprzedniej instalacji.

Oprócz zalet technologicznych, architektura spalarni wyróżnia się wkomponowaniem sztucznego stoku narciarskiego na szerokim dachu spalarni, szlak turystyczny i udogodnienia do wspinaczki wszystko udostępnione publiczności.