SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Wizyta pracownika SPCleantech z Kopenhagi

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniach 08 – 11.01.2019 odwiedził nas Martin, przedstawiciel SPCleantech w Kopenhadze. We wtorek, 08.01.2019 Martin spotkałdział się o godz. 16.00 w NordicHouse, siedzibie SPCleantech, ul. św.Anny 5 w Krakowie z członkami i partnerami klastra zainteresowanymi rynkami skandynawskimi.

Podczas spotkania Martin opowiedział o swojej pracy, planach na przyszłość oraz możliwościach wsparcia członków SPCleantech na rynkach skandynawskich. W dalszej części swojego pobytu w Krakowie, Martin odwiedził wybranych członków klastra z terenu Polski południowej, którzy już wcześniej wyrazili zainteresowanie rynkami skandynawskimi. Oprócz uczestnictwa w spotkaniu można było umówić indywidualne spotkania z zainteresowanymi członkami i partnerami klastra.

Martin mieszkający na stałe w Kopenhadze odpowiedzialny jest za rynki skandynawskie, Danię, Norwegię, Szwecję oraz za Findladię i Islandię. Siedziba SPCleantech w Kopenhadze mieści się w BLOX, najnowszym centrum skandynawskim, a zarazem europejskim skupiającym dostępną wiedzę na temat Smart City, inteligentnego, zrównoważonego budownictwa oraz transformacji cyfrowej.

Budynek BLOX zarządzany jest przez klaster BLOXHUB, którego SPCleantech jest członkiem. Celem odwiedzin Martina było spotkanie i bliższe zapoznanie się z członkami i partnerami SPCleantech posiadającymi produkty lub usługi, które można z powodzeniem wprowadzić na rynki skandynawskie.