South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Wizyta pracownika SPCleantech z Kopenhagi

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniach 08 – 11.01.2019 odwiedził nas Martin, przedstawiciel SPCleantech w Kopenhadze. We wtorek, 08.01.2019 Martin spotkałdział się o godz. 16.00 w NordicHouse, siedzibie SPCleantech, ul. św.Anny 5 w Krakowie z członkami i partnerami klastra zainteresowanymi rynkami skandynawskimi.

Podczas spotkania Martin opowiedział o swojej pracy, planach na przyszłość oraz możliwościach wsparcia członków SPCleantech na rynkach skandynawskich. W dalszej części swojego pobytu w Krakowie, Martin odwiedził wybranych członków klastra z terenu Polski południowej, którzy już wcześniej wyrazili zainteresowanie rynkami skandynawskimi. Oprócz uczestnictwa w spotkaniu można było umówić indywidualne spotkania z zainteresowanymi członkami i partnerami klastra.

Martin mieszkający na stałe w Kopenhadze odpowiedzialny jest za rynki skandynawskie, Danię, Norwegię, Szwecję oraz za Findladię i Islandię. Siedziba SPCleantech w Kopenhadze mieści się w BLOX, najnowszym centrum skandynawskim, a zarazem europejskim skupiającym dostępną wiedzę na temat Smart City, inteligentnego, zrównoważonego budownictwa oraz transformacji cyfrowej.

Budynek BLOX zarządzany jest przez klaster BLOXHUB, którego SPCleantech jest członkiem. Celem odwiedzin Martina było spotkanie i bliższe zapoznanie się z członkami i partnerami SPCleantech posiadającymi produkty lub usługi, które można z powodzeniem wprowadzić na rynki skandynawskie.