SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Wizyta deweloperów z Danii

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniu 26.09.2024 grupa 32 właścicieli, dyrektorów i członków zarządu duńskich firm budowlanych odwiedziła SPCleantech. Podczas 2-godzinnego spotkania CEO w SPCleantech przedstawił sytuację polityczną w Polsce, opowiedział o powodzi oraz o problemach z jakimi boryka się przemysł budowlany nad Wisłą. Podczas spotkania poruszono wiele tematów związanych z zieloną transformacją oraz dekarbonizacją budynków, także w świetle nowej dyrektywy na temat charakterystyki energetycznej budynków, EPBD, „budynkowej”. Duńscy deweloperzy przedstawili swoje działania związane z termomodernizacją i renowacją budynków przeprowadzane przez ich firmy w Danii.

Następnego dnia grupa odwiedziła największą inwestycję budowlaną w chwili obecnej w Krakowie, Centrum Muzyki.

Centrum Muzyki w Krakowie to nowa muzyczna przestrzeń miasta. Powstająca przy ul. Piastowskiej 20 nowoczesna sala koncertowa będzie siedzibą dwóch krakowskich orkiestr: Capelli Cracoviensis i Sinfonietty Cracovii i co ważne, otwartą przestrzenią zarówno dla wszystkich mieszkańców i melomanów z Krakowa i różnych stron Polski i świata, jak i innych zespołów muzyki poważnej i organizatorów koncertów czy festiwali.

Miejscem, w którym muzyka: klasyczna, współczesna, jazzowa, filmowa czy eksperymentalna będzie współgrała z dzisiejszym rytmem Krakowa, miasta literatury, poezji, sztuki, dziedzictwa i muzyki. Miejscem, który wyznaczy muzyczny puls miasta.

‍Centrum Muzyki to jedna z najbardziej ambitnych inwestycji Krakowa. Funkcjonujące od kilkudziesięciu lat na mapie miasta miejskie orkiestry, liczne festiwale i całe środowisko artystyczne wyrażały potrzebę stworzenia strategicznego i nowoczesnego obiektu, który mógłby zaspokoić rosnący popyt na ofertę kulturalną.

W powstającym właśnie programie centrum znajdą się nie tylko koncerty symfoniczne i kameralne czy festiwale, ale także muzyczne warsztaty edukacyjne i spotkania z największymi osobowościami świata muzyki.

Budowa Centrum Muzyki, w którym powstanie nowoczesna sala koncertowa z widownią na ponad 1000 miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, aula na 300 osób, wielofunkcyjne sale prób, garderoby, biura miejskich orkiestr oraz przestrzeń kreatywna z miejscem na edukację muzyczną, jest najlepszym dowodem, że w Krakowie spełniają się aspiracje kolejnych pokoleń krakowian.

Zdjęcia zostały udostępnione przez ARMK.