SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Witamy nowego członka SPCleantech, UNIHOME

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Witamy nowego członka firmę UNIHOME, której prezesem jest dr inż. Jacek Biskupski, jeden z najmocniej zaangażowanych technicznie w realne systemy OZE oraz poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wśród naukowców w Polsce. 

Jako rzeczoznawca OZE uzyskał wszystkie niezbędne certyfikaty i uprawnienia w zakresie pomp ciepła, fotowoltaiki i prócz czynnego projektowania instalacji OZE, służy także swoim doświadczeniem jako biegły sądowy w tym zakresie. Profesjonalność została potwierdzona faktem powołania go na Prezesa (2022) największego  Stowarzyszenie Branży PV w Polsce.

Od strony naukowej, absolwent AGH, PK i UJ, autor dwóch doktoratów, aktualnie pracownik naukowy w laboratorium energetyki odnawialnej PAN (KEZO) w Jabłonnie k Warszawy.

W ramach prowadzonych (2024) projektów skupia się nad pracą magazynów (BESS) energii (w tym również z EV – tj V2G i V2H) z systemami PV, mikrogeneratorach na biogaz i bio-LPG oraz automatyce EMS zarządzającej tymi systemami dla budownictwa mieszkaniowego. Autor licznych publikacji z zakresu OZE i efektywności energetycznej oraz kilku patentów w tym zakresie. Chętnie podejmuje się współpracy w nowatorskich przedsięwzięciach z zakresu OZE i efektywności energetycznej w Polsce i za granicą. 

Międzynarodowy ekspert w zakresie energii odnawialnych, Autor dwóch doktoratów – z informatyki ekonomicznej (1996) oraz OZE (2018) Wykładowca AGH i PK w zakresie przedmiotów związanych z energiami odnawialnymi i budownictwem zrównoważonym. Członek kilku polskich i międzynarodowych w zakresie OZE stowarzyszeń (m innymi PLGBC, SBF Polska PV, Union of Concerned Scitntists). Posiada uprawnienia UDT w pełnym zakresie (PV, PC, ST i płytka geotermia). Współautor systemu zarządzania energią Unihome, pozwalającego na tworzenie budynków zeroenergetycznych w Polsce. Autor kilku patentów z zakresu energetyki odnawialnej. Biegły Sądowy w zakresie fotowoltaiki i pomp ciepła.

Jacek Biskupski – Ekspert w Dziedzinie OZE i Nowoczesnych Technologii

Jacek Biskupski to doświadczony specjalista w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz nowoczesnych technologii informacyjnych. Od ponad 30 lat działa w branży, łącząc wiedzę techniczną z umiejętnościami zarządzania i doradztwa. Jest ekspertem, który łączy pasję do innowacji z praktycznym doświadczeniem, realizując projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kariera zawodowa:

Jacek Biskupski rozpoczął swoją karierę od pracy w branży informatycznej, gdzie zbudował solidne podstawy jako konsultant i doradca. Z czasem skierował swoją uwagę na odnawialne źródła energii, stając się jednym z liderów w tej dziedzinie. Od 2010 roku pełni rolę biegłego sądowego w zakresie OZE i systemów IT.

Edukacja i specjalizacje:

Posiada wykształcenie wyższe w kilku dziedzinach, w tym z zakresu inżynierii chemicznej, informatyki oraz nauk technicznych związanych z odnawialnymi źródłami energii. Jest doktorem nauk technicznych z zakresu OZE i autorem pracy doktorskiej o wdrażaniu systemów OZE w polskich domach jednorodzinnych.

Jacek Biskupski zdobył także liczne certyfikaty i uprawnienia, w tym jako instalator i projektant systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kotłów biomasowych.

Projekty i osiągnięcia:

Jako konsultant i doradca, Jacek Biskupski brał udział w ponad 100 projektach związanych z wdrażaniem innowacyjnych technologii OZE w Polsce. Jego doświadczenie obejmuje m.in. projektowanie i wdrażanie systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła i biogazowni. Był także współtwórcą pięciu budynków zeroenergetycznych w Polsce.

Jacek Biskupski był również prezesem Stowarzyszenia Branży PV – Polska PV, gdzie angażował się w promowanie rozwoju fotowoltaiki w Polsce.

Publikacje i szkolenia:

Jacek Biskupski jest autorem wielu publikacji w czasopismach branżowych, w tym ComputerworldInformatyka czy Rynek Instalacyjny. Regularnie uczestniczy w szkoleniach oraz konferencjach, gdzie dzieli się swoją wiedzą na temat efektywnego wykorzystania energii odnawialnej.

Inne osiągnięcia:

Jacek Biskupski jest także autorem kilku patentów, w tym napędu hybrydowego dla samochodów elektryczno-biogazowych oraz specjalnej podstawy do paneli fotowoltaicznych, która zwiększa efektywność ich pracy.

Misja:

Jacek Biskupski jest przekonany, że przyszłość energetyki to odnawialne źródła energii. Z pasją angażuje się w promowanie i wdrażanie rozwiązań, które mogą pomóc w tworzeniu bardziej zrównoważonego i ekologicznego świata.