South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Witamy nowego członka – KMS

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Na początku maja 2021 SPCleantech pozyskał nowego, cennego członka Fundację – Kraków Miastem Startupów (KMS). Celem działania Fundacji jest wspieranie startupów poprzez budowanie relacji między nimi a biznesem, administracją rządową i uczelniami wyższymi.

Fundacja jest organizacją pozarządową, która podejmuje także działania szkoleniowe i edukacyjne dla osób prowadzących lub planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

W ciągu 6 lat działalności Fundacji zorganizowano kilkaset konferencji, szkoleń i imprez networkingowych; wyposażono w wiedzę kilka tysięcy osób; wypuszczono w świat wiele innowacyjnych przedsiębiorstw i… wydano książkę! 

Pierwszy krakowski przewodnik startupowy – prezentuje mapę naszego ekosystemu i bazę wiedzy gromadzonej przez ostatnie lata. Stanowi ono inspirację do postawienia pierwszych kroków w świecie innowacyjnego biznesu, jak również zawiera zbiór cennych informacji nie tylko dla początkujących. 

NETWORKING
Na co dzień Fundacja obraca się w startupowym i biznesowym community, działa wspólnie z nimi.

STARTUPOWA ATMOSFERA
Fundacja pracujemy nad projektami z zakresu rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, które aktywizują młodzież i studentów, którzy stawiają pierwsze kroki w karierze zawodowej.

COWORK
Biuro Fundacji jest zlokalizowane przy ul. Łobzowskiej 16/5, w centrum Krakowa. Fundacja tworzy przestrzeń pracy i inspiracji, z dostępem do wiedzy i doradztwa biznesowego przy kawie. 

WSPÓŁPRACA Z NGO
Fundacja wspiera merytorycznie organizacje pozarządowe przy wnioskach o dofinansowanie oraz organizację projektów. 

REALIZACJA PROJEKTÓW
Fundacja rowadzi szkolenia dla studentów w ramach JUPI, akceleruje startupy w KITS, uczy młodzież przedsiębiorczości w AMP, rozmawia z ekspertami w #ChatwithKMS. 

DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ BIZNESOWĄ
Wymiana doświadczeń i wiedzy jest dla Fundacji bardzo ważna! W mediach społecznościowych Fundacja komentuje bieżące wydarzenia w ekosystemie startupowym.