South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Witamy nowego członka firmę Onteon

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Z końcem marca 2021 do SPCleantech przystąpił nowy członek krakowska firma softwarowa Onteon.

Czym jest Onteon?
Onteon orkiestruje aplikacje dowolnego rodzaju w dowolnej skali włącznie z aplikacjami starszymi, zarówno tymi w kontenerach jak i bez nich, umożliwia im komunikację w standardowych protokołach jak i super szybkich specjalnie zaprojektowanych na potrzeby Onteonu, a same aplikacje mogą być aktualizowane bez ich zatrzymywania i spowolnienia. Wszystko to jest możliwe tylko dlatego, że Onteon jest zaprojektowany od zera z myślą o maksymalnej wydajności, efektywności i łatwości w użytkowaniu.

Kluczowe Korzyści

OSZCZĘDZAJ CZAS I PIENIĄDZ
Nawet do 90% szybsze wdrożenie.
Oznacza to skrócenie czasu implementacji z miesięcy do dni co pozwala zaoszczędzić ogromną część budżetu. Wszystko bez wysiłku.

CHROŃ PLANETĘ
Do 60% mniejszy ślad węglowy
w porównaniu z innymi dostępnymi rozwiązaniami, dzięki innowacyjnej technologii wbudowanej w rdzeń systemu. Mamy to w naszym DNA, więc nie są potrzebne żadne dodatkowe inwestycje.

OPTYMALIZUJ ZASOBY
Do 75% niższy koszt zasobów sprzętowych
obejmujący procesor, pamięć i ruch sieciowy, bez dodatkowego wysiłku z Twojej strony. Wbudowane w rdzeń systemu.

To kompletne i spójne środowisko do projektowania, uruchamiania i zarządzania aplikacjami w architekturze rozproszonej wyróżnia się tym, że:

  • Wsparcie zespołów w transformacji starszych aplikacji
  • Najlepiej nadaje się do natywnych aplikacji mikroserwisowych
  • Wszystkie komponenty rozproszone i skalowalne
  • Wysoka dostępność (w tym aktualizacje platformy)
  • Szybkie oprogramowanie pośredniczące do komunikacji
  • Skraca czas wprowadzenia na rynek
  • Brak konieczności stosowania dodatkowych warstw, takich jak Kubernetes czy Istio

Co znajdziesz dla siebie

Architect

Prosta i niezawodna architektura
Architektura nie wymaga wyjaśnień. Klaster jest naprawdę rozproszony i nie ma komponentu nadrzędnego. Dzięki wbudowanym narzędziom bardzo łatwo jest wizualizować przepływy, konfiguracje i architekturę klastra oraz aplikacji.

Orkiestracja warstwy aplikacji
Onteon jest zbudowany i zorganizowany w taki sposób, że pozwala architektom skupić się na orkiestracji warstwy aplikacji i budować kontrakty w tej warstwie bez potrzeby zagłębiania się w infrastrukturę.

Developer

Głęboka integracja kodu z platformą
Architektura mikroserwisów i systemyrozproszone są świetne, ale wiążą się z nimi również pewne wyzwania. Odpowiedź na nie jest bardzo potrzebna. Z bibliotekami Onteon jest to łatwe i nie potrzeba już żadnych innych narzędzi i technik. Jest to tańsze i prostsze.

Zautomatyzowane mechanizmy uzdrawiania aplikacji

Czasami pewne rzeczy idą nie tak i aplikacje zachowują się nieco inaczej niż zakładamy. Najważniejsze jest, aby wiedzieć o tym z systemów monitorujących, ale czy nie byłoby wspaniale, gdyby Twoja platforma rozwiązywała problemy automatycznie? Onteon zrobi to za Ciebie!

Team leaders

Federacja klastrów
W świecie mikroserwisów projekty powinny sprawnie komunikować się wewnątrz klastrów, ale także pomiędzy nimi. Dzięki podejściu Onteona do federacji klastrów jedyną rzeczą, którą musisz zrobić jest otwarcie reguł firewall i współdzielenie adresów IP klastrów.

Nowoczesny graficzny interfejs użytkownika

W dzisiejszych czasach wszystkie rzeczy, które robimy mają tendencję do podążania za podejściem GitOps i są przechowywane jako kod. Z drugiej jednak strony, wciąż bardzo cenna i potrzebna jest wizualizacja rzeczy, które stworzyliśmy i utrzymujemy, aby wyjaśnić to innym. Onteon pozwala Ci na to dzięki wbudowanemu Web Control Center, które wykonuje tę pracę za Ciebie.

DevOps

Prosta i niezawodna automatyzacja
Zasadniczą częścią Onteona jest zestaw narzędzi z prostą warstwą integracyjną, która może być wykorzystywana przez wiele popularnych narzędzi automatyzacji tj. Ansible, Puppet, Chef. Z Onteonem niezwykle łatwo jest również zorganizować proces Continuous Integration

Widoczność i możliwość śledzenia

Monitorowanie i śledzenie jest proste dzięki komponentowi głęboko zintegrowanemu z Onteonem – Sonario. Platforma monitorująca zbudowana z myślą o tych samych zasadach – jakości, prostocie i dokładności.